Naga MarketsWczorajszy wieczorny tweet prezydenta Trumpa w którym ogłosił, że wstrzymuje rozmowy z Demokratami nt. pakietu stymulacyjnego, spowodował dużą zmienność na rynkach finansowych. Większość instrumentów finansowych straciła w stosunku do dolara. Ofiarą tej zmienności stał się również funt brytyjski.

GBPUSD daily 07.10
GBPUSD Daily – objecie bessy powstało po tweecie Trumpa…

Wczorajsza dzienna świeca zamknęła się na poziomie 1.2870 i swoim zasięgiem objęła poniedziałkową. Utworzyła się formacja objęcia bessy.

Na interwale dziennym oscylator MACD nadal jest w fazie wzrostowej. Jeśli cena wybije dołem z formacji i MACD przejdzie w fazę spadkową – może to być sygnał do zajęcia pozycji sell.

GBPUSD H4
GBPUSD H4 – gdyby sprawdził się scenariusz spadkowy i wybicie dołem z formacji, celem może być poziom S/R 1.2780

Gdyby scenariusz spadkowy miał się sprawdzić, to celem podaży może być widoczny na wykresie H4 poziom 1.2780, który we wrześniu br. był silnym poziomem oporu, pokonanym dopiero w pierwszych października.

Należy pamiętać, że czekają nas dwa ważne wydarzenia makro mogące mieć wpływ na kurs funta. Pierwsze to dzisiejsza wieczorna publikacja protokołu z posiedzenia FED – godz. 20:00 , a drugie to jutrzejsza (czwartkowa) konferencja z udziałem prezesa BoE – A.Baileysa.

Polecam też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here