Naga MarketsPo gwałtownych spadkach w pierwszej połowie marca 2020 funt brytyjski powoli ale systematycznie zyskuje na wartości w stosunku do amerykańskiego dolara.

  • objęcie bessy na ważnym poziomie
  • konsolidacja w kształcie trójkąta
gbpusd daily
GBPUSD Daily – cena oscyluje koło ważnego poziomu z 2018 roku

W minionym tygodniu cena popularnego kabla dotarła do ważnego poziomu 1.3710. Poziom ten w 2018 roku, a dokładnie w miesiącach styczeń-kwiecień okazał się być linią szyi formacji podwójnego szczytu, której przełamanie doprowadziło do ponad 1100p spadków.

Te artykuły również Cię zainteresują
Analizując wykres czterogodzinny zauważymy, że aktualnie cena oscyluje w okolicach tego poziomu tworząc konsolidacje w formie trójkąta prostokątnego Wczorajsza świeca dzienna utworzyła formacje dwu świecową – objęcie bessy.

gbpusd h4
GBPUSD H4 – wybicie dołem z trójkata może sygnalizować korektę spadkową

Pokonanie wsparcia trójkąta i minimum objęcia bessy może być sygnałem do korekty ostatnich wzrostów.
Sytuacja będzie bardziej klarowna gdy dzisiejsza świeca dzienna zamknie się poniżej 1.3660, a wskaźnik MACD pozostanie w fazie spadkowej na wykresie tak dziennym jak i czterogodzinnym.

Wybicie górą z trójkąta zaneguje scenariusz spadkowy i funt będzie kontynuował wzrosty do najbliższej strefy podaży 1.3930.

“Jak przewidywać ruchy rynku za pomocą dywergencji i wskaźnika MACD”

Przy okazji zapraszam na cykl wykładów poświęconych analizie technicznej i strategiom tradingowym.

Nie jest żadnym odkryciem, że nie ma idealnej strategii, która będzie uniwersalna dla wszystkich traderów. Dlatego też, aby dać Ci maksymalny wybór, przedstawię Ci cztery różne podejścia do rynku – a gdy uznasz, że któreś z nich jest dla Ciebie dobre – możesz je wypróbować! Spotkania odbędą się w następującym porządku:

  • 26.01 – OPOS (Tylko Zlecenia Oczekujące) – handel oparty na strefach podaży i popytu + jak przygotować zlecenia oczekujące i wykresy do efektywnego handlu po pracy
  • 02.02 – Jak przewidywać ruchy rynku za pomocą dywergencji i wskaźnika MACD
  • 16.02 – Skalpowanie na wykresie Range Bar – kompletna strategia skalpowania
  • 23.02 – Strategia PA + MACD – jak zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej

ZAPISY na drugi wykład -wtorek, 02 lutego 2021

Kolejność nie jest przypadkowa, albowiem wiedza przekazana w pierwszym wykładzie będzie przydatna w kolejnych. Mając na uwadze że tematem ostatniego wykładu będzie strategia PA+MACD bazująca na materiale zawartym w pierwszych trzech wykładach warto więc wziąć udział we wszystkich wykładach by bez problemu opanować materiał tego ostatniego.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ropa forum | kurs zl | dji index | usdpln | mrc akcje |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here