Naga MarketsDziś z samego rana na skutek wczorajszych optymistycznych danych makroekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych zwiększających szanse na podwyżkę stóp procentowych Rezerwy Federalnej jeszcze w tym roku nastąpiło zdecydowane umocnienie się USD względem pozostałych walut. 

Dolar wzmocnił się już po wczorajszej informacji amerykańskiego Institute for Supply Management, że wskaźnik PMI dla przemysłu wzrósł do 51,5 w zeszłym miesiącu, z 49,4 z sierpnia. Analitycy oczekiwali mniejszego wzrostu, do 50,3.

Raport ten zwiększył optymistyczne spojrzenie na stan gospodarki, po publikacji korzystnego piątkowego raportu o nastrojach konsumenckich w USA.

Od wczorajszego poranka para walutowa GBPUSD dynamicznie porusza się na południe. Krótka korekta czasu, która tworzyła formację trójkąta dziś z samego rana została wyłamana dołem dzięki czemu rynek pokonał bardzo istotne wsparcie 1.2819 i znalazł się poniżej po-brexitowych dołków czyli najniżej od 1985r.

Sprawdź ofertę brokera HotForex

GBPUSD M30
GBPUSD M30

Dodatkowym, niezwykle istotnym czynnikiem wpływającym na obecną sytuacje na GBPUSD jest również fakt, że Premier Wielkiej Brytanii, Theresa May w wywiadzie dla telewizji BBC zapowiedziała, że jej rząd uruchomi procedurę wyjścia z Unii Europejskiej przed końcem marca 2017 roku.

GBPUSD Daily
GBPUSD Daily


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here