Flaga Wielkiej Brytanii UKNa sierpniowym posiedzeniu, które odbyło się trzy miesiące temu Komitet jednomyślnie zagłosował za podwyżką stóp i zapowiedział, że dalsze stopniowe podwyżki będą konieczne do osiągnięcia celu inflacyjnego na poziomie 2%. Jutro Bank Anglii podejmie decyzję w sprawie stóp procentowych oraz opublikuje sprawozdanie z posiedzenia wraz z najnowszym Raportem o inflacji. Rynkowy konsensus zakłada jednogłośne głosowanie za utrzymaniem stóp procentowych na tym samym poziomie. Choć pojawiają się pewne głosy, iż w Komitecie Polityki Pieniężnej mogą się znaleźć zwolennicy zaostrzania polityki. Dzień przed kolejną decyzją BoE, notowania pary walutowej GBP/USD silnie odbijają od okolic tegorocznych minimów. Czy podczas jutrzejszej konferencji dojdzie do przełamania, a popularny „kabel” znajdzie się poniżej ważnego wsparcia 1.2660?


Analiza interwału tygodniowego

Choć cenie pod koniec sierpnia udało się przeforsować główną linię trendu, co można odczytać pozytywnie, to nie udało się przebić ważnego oporu 1.3360, co umożliwiłoby zmniejszenie presji sprzedających. Cena ponownie znajduje się na rocznych minimach. Przebicie 1.2660 spotęgowałoby ruch spadkowy i otwarłoby to drogę do dołka i poziomu wymienności z czerwca 2017 roku w okolicach 1.2587. Poniżej znajdują się następujące wsparcia cenowe: 1.2368, 1.2100 oraz 1.1980, co stanowi zarazem dwuletni dołek z lat 2016-2017. Z drugiej strony dopiero przebicie 1.3300, a następnie 1.3360 pozwoliłoby na zmianę sentymentu do tego rynku.

GBPUSD na rocznych minimach przed jutrzejszą decyzją BoE

Analiza interwału dziennego

Przebicie poziomu 1.2780 na zasadzie dziennego zamknięcia dałoby lekki oddech kupującym. Ponowne wejście w strefę największego obrotu mogłoby wywołać głębszą konsolidację. Wolumenowy profil rynku wskazuje na istotność poziomu 1.3140 i dopóki cena znajduje się poniżej sentyment pozostaje spadkowy. Skumulowana delta wskazuje w ostatnim czasie na zwiększoną aktywność kupujących, jednak wszystko odbywa się w tle tendencji spadkowej. Być może pojawi się głębsza korekta do poziomu 1.2930.

GBPUSD na rocznych minimach przed jutrzejszą decyzją BoE

Analiza interwału jednogodzinnego

Na interwale jednogodzinnym ukazuje się lokalny opór 1.2843. W przypadku jego silnego przebicia można podjąć próbę podłączenia się do korekty wzrostowej na re-teście. Każdy większy spike wolumenowy potwierdza panujący trend spadkowy. Choć dywergencja na skumulowanej delcie wskazuje na możliwe odreagowanie cenowe.

GBPUSD na rocznych minimach przed jutrzejszą decyzją BoE

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułŚrodowy przegląd rynków – dolar otwiera drzwi do dalszych wzrostów?
Następny artykułBlok po 22 – 31 października 2018: EUR/AUD, GBP/USD
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here