Naga MarketsO parze GBPUSD pisałem dokładnie tydzień temu, podejrzewając, że na wykresie dziennym ukształtowała się znajoma formacja RGR. Pojawiające się co raz to słabe dane z UK spychały systematycznie cenę w kierunku południowym, ale linia szyi domniemanego RGR okazała się skutecznym wsparciem i cena powróciła w rejon 1.3115.
Piątkowa sesja okazała się mocno spadkowa, jej zasięg całkowicie objął czwartkową i powstała formacja świecowa objęcie bessy ( spadkowy outside bar). Dzisiejsza sesja rozpoczęła się od pokonania dolnej granicy tej formacji i cena ponownie spadła do linii szyi RGRa.

Portal Comparic.pl razem z Brokerem XM mają przyjemność zaprosić Państwa na specjalny webinar nt. Strategii Price Action . Spotkanie odbędzie się we wtorek (21 stycznia 2020 roku) o godzinie 20:00 i będzie prowadzone przez Dariusza Dargo. Oprócz teorii, przykłady na wykresach live.

GBP/USD
GBPUSD Daily – słabe dane z UK mogą pchnąć cenę poniżej linii szyi (zielona)

W tym tygodniu poznamy kolejne dane z UK, w tym we wtorek z rynku pracy – średnie zarobki, stopa bezrobocia i w piątek wskaźniki PMI dla przemysłu i usług. Niewątpliwie będą one miały wpływ na stanowisko Bank of England. Za tydzień w czwartek (30.01) BoE ogłosi plany co do polityki monetarnej, spodziewane jest obcięcie stóp procentowych o 25pb co zapewne osłabi GBP i jeśli nie w tym tygodniu to w następnym może doprowadzić do pokonania wspomnianej linii szyi. Prawdopodobne spadki mogą zatrzymać się na wsparciu kanału, które aktualnie znajduje się na poziomie 1.2850. Kolejnym celem może być silny poziom wsparcia/oporu 1.2770.


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here