Naga MarketsGBPUSD – para po intensywnych wzrostach trwających od końca marca dotarła do 1.3480. Po ustanowieniu maksimum tego roku cena zaczęła spadać i dzienna świeca z 01.09 przybrała kształt spadkowego pinbara. Kolejne trzy dni to kontynuacja spadków.

GBPUSD Daily
GBPUSD Daily – spadkowy pinbar zapoczątkował korektę

Gdy spojrzymy na wykres dzienny zauważymy, że maksimum z 2019 i 2020 są na zbliżonym poziomie, co może stanowić początek formacji podwójnego szczytu. Jednak żeby doszło do jej realizacji cena musiała by dotrzeć do 1.28. Na MACD trzeci dzień dywergencji spadkowej.

Na wykresie H4 możemy jednak określić bliższy cel sprzedających – jest to silna strefa popytu zaczynająca się od 1.3080. Dopiero jej pokonanie może doprowadzić do dalszych spadków.

GBPUSD H4 07.09
GBPUSD H4 – celem podaży może być strefa popytu zaczynająca się na 1.3080

Na notowania pary GBPUSD w tym tygodniu będą miały wpływ wiadomości płynące z rozpoczynających się jutro rozmów UE-UK dotyczących traktatu handlowego jaki ma obowiązywać od 01.01.2021. Należy więc zachować ostrożność i zabezpieczyć otwarte zlecenia SL i TP na wypadek nagłych zmian nastrojów na tej parze.

Polecam

Trading z wykorzystaniem PA+MACD, czyli jak zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej

–analizy na bieżąco https://t.me/TradewithDargo


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here