Naga MarketsAuthor: Images Money
Creative Commons Attribution License

‘Kabel’ utworzył spadkowy Pinbar na wykresie tygodniowym dając niedźwiedziom sygnał sprzedaży, ale byki postanowiły walczyć i odkupują wsparcie 1.6850/40, odkupiły dzisiejszy Pivot 1.6870 i obecnie atakują opór 1.6900, gdzie szczyt 2 maja zbiega się ze zniesieniem Fibonacci’ego 38.2% spadków z ubiegłego tygodnia.

Para znajduje się w trendzie wzrostowym i dlatego sygnał sprzedaży może okazać się za słaby, by odwrócić trend, choć w krótkim terminie niewykluczona jest konsolidacja zwłaszcza jeśli inwestorzy będą chcieli poczekać z dalszymi ruchami na wynik danych o bezrobociu oraz Raport o Inflacji Banku Anglii w środę. Prognozy są optymistyczne, jako, że gospodarka na wyspach wydaje się rozwijać bez większych zakłóceń.

Zatem z jednej strony mamy sygnał spadkowy, a z drugiej silną stronę popytową, powrót ponad linię trendu i średnioterminowy trend wzrostowy.

Od góry czekają nas opory w postaci:

1.6900/12 – okrągły poziom, Pivot R2, zniesienie Fibonacci’ego 50%,

1.6934 – szczyt piątku, zniesienie Fibonacci’ego 61.8%

1.6977 – Pivot R3, okolice szczytu ubiegłego tygodnia.

Wsparcie powinny zapewnić poziomy:

1.6870 – dzisiejszy poziom Pivot, czubek trójkąta zwyżkującego z poprzednich tygodni,

1.6840/30 – dołek piątku i ubiegłego tygodnia,

1.6800/06 – Dzisiejszy Pivot S1

Istotne dla tej pary dane makroekonomiczne w tym tygodniu, nadejdą także z USA. Będzie to przede wszystkim:

–  dynamika sprzedaży detalicznej w USA we wtorek,

– PPI w środę

– oraz CPI w czwartek, któremu towarzyszyć będą wskaźniki wyprzedzające oraz publikacja odnośnie produkcji przemysłowej.

Dobre odczyty z pewnością wspomogą dolara i mogą ograniczyć lub zahamować postępy w górę. Neutralne lub słabsze wyniki danych z USA powinny sprzyjać funtowi, szczególnie, jeśli wydarzenia w UK potoczą się pozytywnie.

GBP/USD 30-minutowy vs dzienny.
Kliknij by powiększyć!

Słowniczek:

* Poziomy Pivot, to poziomy obliczane według metodologii opartej na parkietach giełdowych używane przez profesjonalnych graczy do wyznaczania potencjalnych poziomów wsparć i oporu (S1, S2, R1, R2…) w trakcie dnia.

* Okrągłe poziomy oddziałują wyraźnie na cenę, z jednej strony mają znaczenie psychologiczne, z drugiej zaś wiele rozliczeń odbywa się w oparciu o okrągłe poziomy (np. opcje walutowe).

* Pinbar w technice Price Action oznacza świecę o małym ciele i długim knocie w kierunku ruchu poprzedzającego wystąpienie Pinbar’a. Niektóre źródła podają, że kierunek ciała świecy ma znaczenie, podczas gdy inne, że nie ma. Istotne jest także miejsce wystąpienia świecy Pinbar (kontekst), np. pod oporem po wzrostach, lub na wsparciu po spadkach – taki układ może sygnalizować zmianę kierunku ceny.

* Konsolidacja, inaczej ruch boczny, kiedy cena nie tworzy nowych dołków ani szczytów poruszając się między płaskimi bandami.

Powyższa analiza jest jedną z cyklu analiz przygotowywanych przez Comparic we współpracy z XM. Pozostałe analizy można znalezć codziennie na stronie XM.

XM_artykul

Polecamy założenie rachunku w XM lub wypróbowanie konta DEMO.

Promocja – Premia 30% do 10000$Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here