Naga MarketsGBPUSD analizowałem dwa dni temu , wskazując na powstałą formację podwójnego szczytu (Double Top) i następujące po niej spadki. Dzisiaj warto zwrócić na kolejną formację powstałą na wykresie. GBPUSD aktualnie znajduje się w formacji Price Action – Inside Barze utworzonym przez blisko 100p świecę z 04.05 a jego zakres to strefa pomiędzy 1.3585- 1.3485. Co prawda wczoraj nastąpiła próba wybicia rano – górą i po południu – dołem, ale zakończona niepowodzeniem, gdyż notowania zamknęły sie w jego zakresie na poziomie 1.3545. Przy próbie wybicia dołem na przeszkodzie stanęła linia trendu wzrostowego poprowadzona od minimum z czerwca 2017( niebieska przerywana).
Wydaje sie ,że kolejna próba wybicia z formacji ostatecznie wskaże dalszy kierunek dla tej pary. W przypadku wybicia górą najbliższą strefą oporu jest (zaznaczony na wykresie na biało) obszar z którego 1.03 nastąpiło silne odbicie prowadzące do ustanowienia maksimum tego roku. W przypadku wybicia dołem z IB cena może podążyć w kierunku najbliższego poziomu wsparcia 1.3300.

Warto też obserwować wskazania oscylatora MACD, jeśli zaczął by rosnąć to mógłby być to sygnał do zmiany nastrojów i powrotu byków na rynek. Pamiętajmy również ,że jutro decyzje BoE dot. stóp procentowych co na pewno spowoduje większą zmiennnośc na parach z funtem.

GBPUSD D1 – cena znajduje sie w Inside Barze utworzonym przez świecę z 04.05


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here