Naga MarketsDo najczęściej używanych wskaźników analizy technicznej należą średnie kroczące. Do wyboru mamy kilka rodzajów w zależności od metody wyliczania.Wyróżniamy cztery główne rodzaje średnich kroczących:
– zwykła (SMA – Simple Moving Average)
– wykładnicza (EMA – Exponential Moving Average),
– wygładzona (SMMA – Smoothed Moving Average) oraz.
– ważona (WMA – Weighted Moving Average).
Ważnym parametrem przy obliczaniu wartości średnich jest jej okres i może on być dowolną liczbą naturalną. Do analiz długoterminowych zazwyczaj używa się średnich o większych okresach, najczęściej są to 200,100 lub 50 okresowe średnie.

Na wykresie dziennym GBPUSD średnia krocząca 50 okresowa przecięła średnia 200 okresową od góry co często nazywane jest “krzyżem śmierci”. Brzmi to dość przerażająco, ale nie o nazwę tego zjawiska nam chodzi… ważniejsze co ono może zapowiadać.

Krzyż śmierci death cross
GBPUSD Daily – dwa ostatnie “krzyże śmierci” skutkowały spadkami odpowiednio – 850p i 750p

Dwa ostatnie takie “krzyże śmierci” na tej parze skutkowały dużymi spadkami. W pierwszym przypadku wyniosły one 850p w drugim 750p. Co warto odnotować to gdy pojawiła się odwrotna sytuacja, tzn. szybka średnia przebija wolną od dołu zwana “złotym krzyżem”, w przypadku GBPUSD sprawdziła się i wzrosty sięgały 400p i 600p.

Jest to oczywiście z racji rozpatrywania wykresów dziennych dość długoterminowa analiza, jej realizacja może trwać kilkanaście tygodni i jest mało przydatna w daytradingu. Warto jednak mieć ją na uwadze planując zlecenia długoterminowe.

Funt do dolara
GBPUSD Daily – poziom 1.2580 może być dobrym miejscem na otwarcie zlecenia sell

Patrząc na wykres dzienny z bliższej perspektywy, dobrym miejscem do zajęcia pozycji SELL byłby silny poziom wsparcia i oporu (S/R) 1.2580, który okazał się być respektowany na przestrzeni ostatnich kilku lat. Ale by do tego doszło musi być pokonane maksimum z 27 marca, będące zarazem górnym limitem Inside Bara -1.2488. Co ciekawe to ostatnie maksimum znajduje się na poziomie 50% korekty fibo ruchu spadkowego ( 1.35-1.14).


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here