Naga MarketsPara GBPUSD od początku lipca br. porusza się w silnym trendzie wzrostowym. Celem popytu zdaje się być strefa podaży zaczynająca się na poziomie 1.3320. Ale zanim zostanie osiągnięty ten cel, możemy spodziewać się korekty ostatnich silnych wzrostów.

Pierwsze dwa tygodnie sierpnia cena pozostawała w konsolidacji, która przyjęła kształt trójkąta.

GBPUSD DAILY AUGUST
GBPUSD-Daily – cena wybiła z trójkąta, możliwa korekta do pokonanego oporu

Wczoraj, 18.08 cena wybiła z dużym impetem opór trójkąta docierając do 1.3250. Dzisiejszy poranek po dość pozytywnych danych z UK był również wzrostowy, ale już w południe pojawiły się spadki.

GBPUSD H4
GBPUSD H4 – cena opuściła dołem Outside Bara ,MACD maleje

Na wykresie H4 pojawiła się formacja Outside Bar, z której cena GBPUSD wybiła dołem. Zgodnie z założeniami strategii PA+MACD jeśli wybiciu z formacji towarzyszy zmiana kierunku na MACD – jest to sygnał do kontynuacji spadków i rozpoczęcia korekty.

MACD aktualnie “zaświecił” na czerwono, co zwiększa prawdopodobieństwo , ze scenariusz spadkowy jest w grze. Dobrym miejscem do zajęcia pozycji short może być okolica dolnej granicy outside bara 1.3230-10. Celem podaży może być pokonany opór trójkąta ( linia niebieska).

Warto przeczytać:

Trading z wykorzystaniem PA+MACD, czyli jak zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej

–analizy na bieżąco https://t.me/TradewithDargo


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here