Naga MarketsBoE_Mark_Carney_inflation_report_uk_monetary_policyKilka ostatnich analiz poświęciłem parze GBP/USD głównie z tego powodu, że bardzo ładnie wykonuje zakładany scenariusz, co może oznaczać, że jestem z 'kablem’ dobrze zestrojony. Zachowajmy więc ciągłość i śledźmy krok po kroku co będzie dalej.

W nocy para wyszła dołem z kanału wzrostowego, który na większym obrazku wyznaczał nam ramy korekty spadków z ostatnich miesięcy. Po długiej wyprzedaży zakończonej w zeszły piątek wykonaliśmy powolną korektę na początku tego tygodnia, która ułożyła się w formację 1:1 lub inaczej AB=CD po czym ruszyliśmy dalej w dół oczekując kontynuacji spadków. Dziś rozpoczęliśmy dzień dość gwałtownie, od północy brakuje kupujących, a para w dalszym ciągu zmierza w kierunku południowym. Poziom Pivot Point został sporo wyżej, po 1.6358 i jeszcze go dziś nie testowaliśmy. Obecnie akcja cenowa skupia się w okolicy poziomu Pivot S1 na 1.6305, a także okrągłego poziomu cenowego 1.6300. Zdążyliśmy już przetestować Pivot S2 na 1.6270, gdzie znajduje się dołek piątku, otwarcie ubiegłego tygodnia, tuż pod aktualnym dołkiem bieżącego tygodnia i tuż nad dołkami środy i czwartku tydzień temu. Poziom jest szalenie mocny i może zatrzymać cenę aż do popołudniowego wystąpienia Marka Carney’a oraz wejścia traderów z USA.Malunki na wykresie są pozostałością poprzednich analiz. To, co dodałem dzisiaj, to kanał spadkowy, który powstał po utworzeniu przez parę kolejnego, tym razem niższego szczytu.

XM_GBPUSDH1_2509
GBP/USD 1-godzinny.

XM_artykulPowyższa analiza Forex jest jedną z cyklu analiz przygotowywanych przez Comparic we współpracy z XM. Pozostałe analizy można znalezć codziennie na stronie XM.

Polecamy założenie rachunku w XM lub wypróbowanie konta DEMO.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here