Naga MarketsNa parze funta brytyjskiego z amerykańskim dolarze (GBPUSD), popularnie zwanym “kablem” nastąpiło przełamanie punktu konfluencji dwóch oporów.

Pierwszy opór stanowi linia trendu spadkowego poprowadzona po szczytach z 16.06 i 24.06, zaznaczona na wykresie H4 niebieską przerywaną linią.

GBPUSD H4
GBPUSD – lokalna linia trendu przełamana

Drugi opór to linia szyi oRGR- odwróconej formacji głowy ramionami. Formacja oRGR jest lepiej widoczna na wykresie godzinowym H1. Zielona linia to linia szyi, która dzisiaj została skutecznie pokonana. To właśnie przecięcie tych dwóch linii wyznaczyło na wykresie punkt konfluencji (zaznaczony na wykresie H1 ). Przełamanie poziomu wyznaczonego przez taki punkt zazwyczaj skutkuje przyspieszona akcją cenową.

GBPUSD h1
GBPUSD H1 – odwrócony RGR sygnalizuje wzrosty

RGR i oRGR należą do formacji odwrócenia trendu. Teoria głosi, że po pokonaniu linii szyi możemy oczekiwać wzrostów równą wysokości formacji – w tym wypadku to około 140p.
Gdyby teoria pokryła się z praktyką, wzrosty powinny dotrzeć do poziomu 1.2550.

Dodatkowo byczy scenariusz wspierany jest dywergencją wzrostową na oscylatorze MACD.

Należy mieć na uwadze, że co miesięczne payrollsy wyjątkowo będą publikowane jutro a nie w piątek, ze względu na to że w piątek przypada święto narodowe w USA.

Polecam zapoznanie się ze strategią PA+MACD i przykładową analizą oparta na jej założeniach:

Trading z wykorzystaniem PA+MACD, czyli jak zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej

GBPJPY – dwa inside bary na ważnym poziomie – 08.06.2020


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here