Naga MarketsGBPUSD – kabel po serii gwałtownych spadków w pierwszej połowie marca br. i ustanowieniu minimum wszechczasów na poziomie 1.1400 , równie gwałtownie odzyskiwał stracone pipsy i w rezultacie na koniec miesiąca odrobił 60% strat.

gbpusd
GBPUSD Daily – imponujące spadki i wzrosty w marcu

W czerwcu (11.06) kurs pary dotarł do poziomu 1.2760, pojawił się pinbar na wykresie dziennym, który zapoczątkował spadki. Cena jest już poniżej lokalnej linii trendu.

Na wykresie H4 możemy rozpoznać formację RGR, linia szyi (zielona) została już pokonana i re-testowana od spodu. W czasie re-testu pojawiła się świeca z długim górnym knotem, świadczącym o niedźwiedzim nastawieniu do brytyjskiego funta i odrzuceniu poziomu linii szyi.

Head and shoulders
GBPUSD H4 – RGR o wysokości 340p sugeruje kontynuację spadków

Rozmiar (wysokość) RGR to 340p i jeśli rynek zachowa się zgodnie z teorią, to można oczekiwać spadków o podobnym zasięgu, czyli celem podaży może być 1.2100.

Na przeszkodzie dotarcia do celu są dwie strefy popytu 1.2310 i 1.2230, które mogą wyhamować spadki i uruchomić ruchy korekcyjne

Korekty mogą być dobrą okazją do dołączenia do sprzedających.

Polecam:

Trading z wykorzystaniem PA+MACD, czyli jak zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej

GBPJPY – dwa inside bary na ważnym poziomie – 08.06.2020


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here