Naga MarketsOstatnia sesja lipca przyniosła dość znaczne umocnienie dolara w stosunku do pozostałych głównych walut świata. GBPUSD po silnym wzrostowym czwartku, w piątek zakończył notowania poniżej otwarcia rysując na wykresie dziennym (poniżej) spadkowego pinbara.

gbp/usd - pinbar
GBP/USD Daily – ostatni dzień lipca narysował spadkowego pinbara

Pinbar pojawił się na podobnym poziomie jak ten z 9 marca. Wtedy nastąpiły gwałtowne spadki… czy historia się powtórzy?

GBP/USD H4
GBPUSD H4 – objęcie bessy

Na wykresie H4 ( powyżej) pojawiła się formacja objęcia bessy. Ostatnia czterogodzinna spadkowa świeca lipca sygnalizuje nadchodzące spadki.

Na MACD powstał kolejny niższy słupek (czerwony), co również świadczy o niedźwiedzich nastrojach na kablu.

Media podają dość niepokojące informacje z UK dotyczące drugiej fali pandemii COVID-19. Ciągły wzrost liczby przypadków COVID-19 w Manchesterze doprowadził do dalszych ograniczeń nałożonych już w czwartek w zeszłym tygodniu.

Dzisiaj Boris Johnson nakazał przygotowanie nowych zaleceń w celu zapobieżenia kolejnemu ogólnokrajowemu lockdown. W planie jest nakazanie osobom powyżej 50 lat pozostanie w domach o ile ograniczenia wprowadzone w Manchesterze zawiodą.

Łącząc techniczny obraz wykresów GBPUSD i powyżej cytowane niepokojące informacje z UK, można spodziewać się w nadchodzących dniach korekty spadkowej.

Polecam:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here