Naga MarketsGBPUSD – para walut podatna na sytuacje około Brexitowe, więc należy podchodzić z dużą ostrożnością, śledzić wiadomości płynące z UK i zabezpieczać zlecenie Stop Lossem. Blisko 200p świeca z 3 maja utworzyła Inside Bara, z którego dzisiaj ( poniedziałek 13.05) doszło do wybicia dołem. Dzisiejsza świeca dzienna ma dość pokaźny górny knot co sugeruje, że to wybicie może okazać się skutecznym i notowania w czasie kolejnych sesji też będą podążały na południe.

GBPUSD Daily – świeca tworząca formacje Inside Bara była za razem testem wsparcia kanału wzrostowego ( niebieska linia przerywana)

Na podstawie wykresu dziennego możemy zakładać, że celem podaży może być najbliższa strefa popytu zaczynająca się na poziomie 1.2900.

GBPUSD H4 – dobre miejsce na zajęcie pozycji short może okazać się dolna krawędź IB

Gdy spojrzymy na wykres H4 wspomniana strefa wydaje się być jeszcze bardziej prawdopodobnym celem sprzedających. Dobrym miejscem na zajecie pozycji Sell jest dolna krawędź Inside Bara znajdująca się na poziomie 1.2990 o ile dojdzie do korekty wzrostowej w tym kierunku. Dla zleceń Sell zlecenie obronne Stop Loss powinno znajdować się powyżej 1.3050 czyli ostatniego lokalnego maksimum.


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here