Naga Markets

Od 25 października, jedynie z małymi przerwami, trwa ruch korekcyjny po wcześniejszej bardzo silnej przecenie brytyjskiej waluty względem amerykańskiego dolara (ponad 15 proc. od dnia referendum do dziś).

W czasie trwania wspomnianego odbicia inwestorzy spekulacyjnie nastawieni do rynku systematycznie zmniejszali swoje zaangażowanie w pozycje krótkie, których to najwięcej posiadali na początku listopada. Następnie, aż do 6 grudnia pozycje short były zmniejszane przy jednoczesnym braku angażowania się w nowe pozycje długie.cot2016-12-13_131454Z punktu widzenia wspomnianych spekulantów mamy do czynienia z realizacją zysków z długoterminowych pozycji krótkich bez otwierania nowych pozycji długich i to właśnie ta realizacja prowadzi do korekcyjnego odbicia na parze GBPUSD – z punktu widzenia tylko mechanizmów rynkowych.

Od strony analizy technicznej całe odbicie przebiega w kanale trendowym, przypominającym formację flagi. Zatem z tego punktu widzenia dopiero pokonanie linii poprowadzonej po minimach mogłoby oznaczać chęć rynku do kontynuacji trendu spadkowego.

gbp2016-12-13_131945Od strony Price Action rejon 1,2757-1,2861 może być miejscem, gdzie może pojawić się nowa podaż.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułBNP Paribas: To koniec wzrostów dolara w najbliższym czasie
Następny artykułJaki kurs dolara po podwyżce?
Daniel Kostecki jest absolwentem ekonomii na Uniwersytecie Szczecińskim. Od 2007 roku związany jest z rynkami finansowymi prywatnie, a od 2010 roku również zawodowo. W swojej karierze obejmował kolejno stanowiska analityka rynków finansowych w XTB S.A., dyrektora departamentu analiz rynkowych w HFT Brokers oraz dyrektora polskiego oddziału Conotoxia Ltd. Aktywnie komentuje również aktualną sytuację na rynkach w mediach, zarówno tych tradycyjnych, jak również w social mediach, na YouTube i na branżowych stronach internetowych. Prowadzi bloga, za który nagrodzony został statuetką Invest Cuffs (wcześniej FxCuffs) w kategorii Blog Roku i Osobowość Roku. Jako analityk rynków finansowych i autor komentarzy jest częstym gościem ogólnopolskich stacji telewizyjnych oraz radiowych, a także uczestniczy w ogólnopolskich konferencji i spotkaniach inwestorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here