Naga Markets

Na wykresie miesięcznym pary GBP/USD widzimy, że cena dotarła pod kluczowy opór. Na opór składają się poprzednie dwa szczyty oraz linia spadkowa, która od ponad 4 lat skutecznie zatrzymuje wszelkie wzrosty.


Lepiej widać sytuację na wykresie tygodniowym. Gdybyśmy zobaczyli w piątek wieczorem takiego pin bara jak poprzednim razem świadczyłoby to o możliwym zakończeniu trendu wzrostowego, przynajmniej na jakiś czas.


W ujęciu dziennym nadal króluje trend wzrostowy i tak naprawdę to jest najważniejsze, bo nie ma oporów nie do przebicia i te z wykresu miesięcznego również nie są nie do pokonania, a pokonać je może tylko jeden element widoczny na wykresach – trend.

Na D1 można narysować kanał wzrostowy, do którego górnej granicy dotarliśmy, a dodatkowo do tygodniowych oporów i wspomnianej już spadkowej linii. Nie wykluczam jakiejś reakcji spadkowej, jeżeli spadki nie będą gwałtowne i zakończą się w ramach tego kanału, będziemy mogli myśleć o dalszym trwaniu trendu i pokonaniu oporu tygodniowego, a nawet do wzrostów około 500 pipsowych do następnego, jeszcze bardziej kluczowego oporu.

Jeżeli chodzi o fundamenty – ciekawa sytuacja miała miejsce dzisiaj o godzinie 10.28, kiedy opublikowano przemysłowy PMI dla Wielkiej Brytanii. Odczyt był gorszy od spodziewanego, a mimo to nie było większej reakcji na wykresie (większej z punktu widzenia D1, H4, a nawet H1). Trend wzrostowy ma to do siebie, że ignoruje złe dane, a na dobre reaguje silnymi wzrostami, tak też mamy w tym przypadku, co świadczyć może o sile trwającego trendu. Generalnie co raz więcej dobrych danych otrzymujemy z gospodarki brytyjskiej. Byłbym jednak ostrożny w tym tygodniu, gdyż w piątek mamy bardzo ważne odczyty z USA, w środę przemówienie szefa FED-u, a do tego wszystkiego dochodzą problemy amerykańskiego zadłużenia. Bądźmy zatem ostrożni w pierwszym tygodniu października.


Jeżeli masz jakieś pytania proszę napisz na adres e-mail: longtrader@o2.pl lub odwiedź mój dziennik na forum, gdzie znajdziesz pogłębione analizy, opisy moich wejść, a także będziesz mógł podyskutować na dowolny temat związany z tradingiem: Gra długoterminowa

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAnaliza DAX i GBP/USD
Następny artykułWygraj super samochód – Konkurs Legendy Handlu IronFX
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here