Naga MarketsZgodnie z drugą prognozą brytyjskiego PKB za pierwszy kwartał 2017 roku, gospodarka UK spowalniała silniej niż zakładano, czego efektem jest nadmierny wzrost inflacji. Zaledwie na dwa tygodnie przed wyborami parlamentarnymi, dynamika PKB wypadała najsłabiej od roku.

Źródło: ONS

PKB kw/kw wzrastało o +0,2% w porównaniu do wcześniejszej prognozy +0,3%. Większość ekonomistów ankietowanych przez agencję prasową Reutera twierdziło, że projekcje utrzymają się na niezmiennym poziomie, co i tak jest już silną deprecjacją z +0,7% obserwowanych w Q4 2016. W ujęciu rocznym gospodarka spowalniała natomiast do 2% z początkowych prognoz +2,1%.

Funt szterling na dane reagował silnymi osunięciami. Co jednak ciekawe, na kilka minut przed publikacją dynamicznie wzrastał, rozrysowując nowe maksima sesyjne. Czyżbyśmy mieli do czynienia z wyciekiem informacji?

GBP/USD M5 – zaznaczono na czerwono świeca to dynamiczny wzrost tuż przed publikacją. W następnych okresach cena przesuwała się w kierunku dzisiejszych minimów, utrzymując się nadal pod 1.3000.

Wykres GBP/USD D1 w tym momencie formuje spadkowego pin bara pod okrągłym oporem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here