Naga MarketsNie licząc kilku pomniejszych wybić, funt na parze z dolarem porusza się w dosyć wąskim zakresie pomiędzy wsparciem na 1,2550 a oporem na 1,2800. Taka sytuacja trwa już od końca listopada. Obecnie para walutowa zbliżyła się do górnej granicy tego przedziału. Jeśli dojdzie do jego przebicia, to kolejnym celem dla byków będą okrągłe okolice 1,30.

Kolejny atak na opór

Kurs funta umocnił się wczoraj wieczorem po publikacji minutek FOMC. GBPUSD zdołał dotrzeć do istotnego oporu na 1,2800. Poziom ten powstrzymał już raz byki podczas silnej aprecjacji z sylwestra. Wtedy podaż zepchnęła cenę z powrotem w okolice 125,50. Wskutek załamania ceny funta przez moment para była nawet 200 pipsów niżej, ale szybko wróciła do wspomnianego przedziału.

Tak jak wspomniałem we wstępie, jeśli dojdzie do przebicia oporu na 1,28, to wzrosty mogą bez większych przeszkód dotrzeć w okolice okrągłego 1,30. W przypadku powrotu do gry niedźwiedzi pozycje krótkie można otwierać z celem na wsparcie. W obu przypadkach można zarobić około 200-250 pipsów.

By wykorzystać analizę i zainwestować na GBPUSD,
sprawdź ofertę Brokera HotForex

wykres GBPUSD H4 10.01.2019
GBPUSD H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here