Naga Marketsbinarny raport południowyBinarny raport południowy. Twoja codzienna dawka najważniejszych informacji ze świata opcji binarnych. Wszystkie przeglądy rynku BO możesz znaleźć tutaj. Przypominamy, że jest to nasz nowy – autorski dział – w którym w przejrzysty sposób dzielimy się z Wami najważniejszymi wydarzeniami na walutach. Podsumowania trendów i propozycje tradingowe na zakończenie dnia. Posiadasz jakiekolwiek uwagi? Podziel się nimi w komentarzach lub na forum!


Czas odpoczynku zostawiamy za sobą i skupiamy się na tradingu pełną parą. Ostatnio sporo dosyć istotnych wydarzeń i na rynkach dzieje się bardzo ciekawie, dlatego warto być na bieżąco. Wczoraj śledziliśmy protokoły FOMC – rynek nie spodziewał się po nich niczego, czego nie usłyszał już wcześniej. Jedyne zdanie, które z minutes warto zapamiętać brzmi: “Większość członków Komitetu nie widzi realnego wzrostu zarobków w szerszej perspektywie”. Na zarobkach natomiast oparta ma być dalsza normalizacja polityki pieniężnej.

O godzinie 11:00 poznaliśmy wyniki europejskiego PPI i sprzedaży detalicznej. O ile PPI rdr zawiodło (-1.6% vs -1.3%), to sprzedaż detaliczna mdm okazała się zgodna z wcześniejszym odczytem (0.6%) i zdecydowanie lepsza od prognoz (0.6%).

Dzisiaj czeka nas jeszcze rezultat posiedzenia Banku Anglii (13:00). Oprócz standardowej decyzji dot. Stóp procentowych i poziomu skupu aktywów, przedstawione zostanie również oświadczenie co do polityki pieniężnej (ostatni raz publikowano je parę miesięcy temu). Na GBP możemy spodziewać się więc silnych ruchów.

Na koniec dnia czeka nas natomiast czwartkowy szlagier – tradycyjnie już amerykańskie wnioski o zasiłki dla bezrobotnych (wstępne i kontynuowane) o godzinie 14:30. Dolar umacnia się w tym tygodniu bardzo wyraźnie (nowe sesyjne dołki na EUR/USD i USD/JPY pukające w barierę 120.00). Korzystne odczyty jobless claims pozwolą na jeszcze większe umocnienie!

Nie możemy zapominać również o jutrzejszym raporcie z amerykańskiego rynku pracy – jest to tak ważna dla rynku pozycja w kalendarzu, że pozycjonowanie pod nią zacznie się już dzisiaj.

Silne i słabe aktywa finansowe

EUR/USD notuje nowe minima (obecnie na 1.17756), USD/JPY uparcie walczy z poziomem 120.00 (obecnie 119.760). Dolar amerykański zyskuje w stosunku do praktycznie wszystkich walut.

SILNE: USD

SŁABE: EUR, GBP, JPY

Propozycje handlowe na koniec dnia

Dzisiaj w Comparic przygotowaliśmy dla Was następujące analizy techniczne pod opcje binarne:

– EUR/JPY – pod lokalnym oporem

Złoto – nad wsparciem H4

USD/CAD – odbicie od wsparcia H1

Z racji dzisiejszego posiedzenia BoE, przypatrzmy się funtowi do dolara amerykańskiego. GBP/USD cały czas brakuje kilkudziesięciu pipsów do psychologicznego wsparcia 1.50. O ile technicznie ciężko wyznaczyć tutaj jakieś przydatne poziomy, to patrząc od strony fundamentalnej istnieje spora szansa pogłębienia spadków.

GBPUSDH4 08.012

Rynek spodziewa się gołębiego wydźwięku oświadczenia Banku Anglii i raczej nie będzie miał powodów do zawodu. Obecna sytuacja gospodarki oraz rynku nie pozwala bowiem na nadmierny optymizm. Warto jednocześnie zauważyć, że RSI(9) powrócił pod linię trendu spadkowego. Co prawda znajduje się w strefie wyprzedania, jednak znajdziemy jeszcze trochę miejsca na osunięcie. Warto rozważyć grę na spadki (PUT) zaraz po godzinie 13:00.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do binarnego raportu południowego? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum 🙂Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here