Naga Markets6 stycznia 2014

GBP/USD D1/H4 – formacja 121, inaczej korekta pędzącaGBP/USD potocznie zwane „kablem”, a nazwa pochodzi z czasów, kiedy składało się zlecenia telefonicznie „po kablu” i tak już się utarło. Ok, ale do rzeczy.

Na dziennym mamy formację pro-wzrostową 121. Tutaj także nazw jest wiele. W terminologii Elliotta mówi się na to „korekta pędząca”, u Jima Kane (Kane Trading) jest to „ABCD Trend Direction”, u Gilmore „One2One”, w każdym bądź razie znaczyć może dalszy wzrost i to jest ważne a jak go zwał tak go zwał.

Ważna jest główna (przyspieszona) linia trendu (cyfra 1 na wykresie wyżej – D1) + klastry Fibonacciego (cyfra 2) i stanowią one w tym wypadku wsparcie. Natomiast sprawa będzie się rozgrywać na niższym interwale H4. Wykres poniżej.

Baaaardzo długa czarna świeca spadkowa i dopiero krótkotrwale zatrzymanie na wspomnianej linii i klastrach skłania do obserwacji tej pary walutowej w następnym tygodniu. W tej chwili nie ma sygnału do zakupu (wg mojej strategii).

Czekamy na wybicie ponad górnego klastra – 1 sygnał, następnie do pokonania jest mały szczyt powstały z przedostatniej czarnej świecy (licząc od prawej) – 2 i następnie średnie kroczące oraz… jak już wiele razy wspominałem POŁOWA NAJDŁUŻSZEGO, WIDOCZNEGO TUTAJ, DŁUGIEGO CZARNEGO KORPUSU (oznaczony cyfrą 1 na wykresie poniżej).

GBP/USD D1/H4 – formacja 121, inaczej korekta pędzącaAutorem analizy jest Arek Łyjak twórca kursu AdvanceTrader.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here