Naga Markets6 stycznia 2014

GBP/USD D1/H4 – formacja 121, inaczej korekta pędzącaGBP/USD potocznie zwane „kablem”, a nazwa pochodzi z czasów, kiedy składało się zlecenia telefonicznie „po kablu” i tak już się utarło. Ok, ale do rzeczy.

Na dziennym mamy formację pro-wzrostową 121. Tutaj także nazw jest wiele. W terminologii Elliotta mówi się na to „korekta pędząca”, u Jima Kane (Kane Trading) jest to „ABCD Trend Direction”, u Gilmore „One2One”, w każdym bądź razie znaczyć może dalszy wzrost i to jest ważne a jak go zwał tak go zwał.

Ważna jest główna (przyspieszona) linia trendu (cyfra 1 na wykresie wyżej – D1) + klastry Fibonacciego (cyfra 2) i stanowią one w tym wypadku wsparcie. Natomiast sprawa będzie się rozgrywać na niższym interwale H4. Wykres poniżej.

Baaaardzo długa czarna świeca spadkowa i dopiero krótkotrwale zatrzymanie na wspomnianej linii i klastrach skłania do obserwacji tej pary walutowej w następnym tygodniu. W tej chwili nie ma sygnału do zakupu (wg mojej strategii).

Czekamy na wybicie ponad górnego klastra – 1 sygnał, następnie do pokonania jest mały szczyt powstały z przedostatniej czarnej świecy (licząc od prawej) – 2 i następnie średnie kroczące oraz… jak już wiele razy wspominałem POŁOWA NAJDŁUŻSZEGO, WIDOCZNEGO TUTAJ, DŁUGIEGO CZARNEGO KORPUSU (oznaczony cyfrą 1 na wykresie poniżej).

GBP/USD D1/H4 – formacja 121, inaczej korekta pędzącaAutorem analizy jest Arek Łyjak twórca kursu AdvanceTrader.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here