Naga MarketsGBPUSD po euforycznych wzrostach spowodowanych wygraną konserwatystów w wyborach do parlamentu UK powrócił do spadków. Aktualnie po zawirowaniach związanych z niepewnością co do formy i terminu opuszczenia UE (ostateczny termin opuszczenia EU został definitywnie ustalony na 31 stycznia 2020), na pierwszy plan wysunęły się dane ekonomiczne i to one maja coraz większy wpływ na kurs GBP.

UK data
Dane o produkcji w UK 13.01.2020

A dane, choćby te z poniedziałku, nie wyglądają najlepiej, produkcja przemysłowa wskazuje na spadek o 1,1% m/m (tabela powyżej).

Cable
GBPUSD Daily – czy to RGR ?

Gdy uważniej przyjrzymy się wykresowi dziennemu popularnego “kabla” zauważymy, że przypomina kształtem formacje RGR czyli tak zwanej “Głowy z Ramionami”. Co prawda nie jest ona tak regularna i kształtna jak modele które widujemy w podręcznikach Price Action, to jednak linia szyi jest tu bardzo poprawnie wykształcona. Przecięcie horyzontalnego poziomu S/R 1.2970 z linią szyi wyznacza nam punkt konfluencji wsparć.
Jeśli poziom 1.2970 zostanie pokonany to możemy oczekiwać dalszych spadków, przynajmniej do 1.2800. Gdyby wspomniany RGR okazał się być realizowany zgodnie z teorią, to spadki mogą nawet wynieść 600p, czyli tyle ile wynosi wysokość formacji.

Być może impulsem do przełamania linii szyi będą jutrzejsze dane z UK, które poznamy o 10:30 GMT+1. Jeśli okażą się one słabsze od oczekiwań, może to przekonać BoE do obniżenia stóp procentowych na najbliższym posiedzeniu MPC (Monetary Policy Committee ), a co za tym idzie osłabić funta brytyjskiego.

Oczywiście należy również uwzględnić scenariusz wzrostowy, który może być realizowany po pokonaniu stromej linii trendu spadkowego łączącej grudniowy szczyt i prawe ramię formacji RGR.


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here