Naga Markets


Niedawno opisałem jak wskazania oscylatora MACD mogą nam pomóc w ocenie sytuacji na wykresie interesującej nas pary. Zgodnie ze strategia PA wspomaganą przez MACD – gdy wartość oscylatora zaczyna maleć i równocześnie odpowiadająca mu świeczka ( w tym wypadku H4) jest spadkowa , może to wróżyć spadki , przynajmniej do najbliższego poziomu wsparcia. Na GBPUSD właśnie zbliża się moment kiedy Price Action i MACD mogą nam wskazać, w którym kierunku para podąży w najbliższym czasie. Dodatkowym elementem sytuacji na wykresie jest Inside Bar, z którego nastąpiło wczoraj dynamiczne wybicie. Jeśli cena pokona jego górne ograniczenie i wróci do wewnątrz IB to może być sygnał do odwrotu , poparty wskazaniem MACD (malejąca wartość) i dużą spadkowa świecą na H4. Może to być początek dywergencji pomiędzy wykresem ceny a tym oscylatorem co dodatkowo wspiera niedźwiedzie nastawienie. Oczywiście może też nastąpić odrzucenie górnego limitu IB i powrót do wzrostów – to myślę ,wyjaśni się w czasie dzisiejszej sesji, zamknięcie dziennej świecy może zadecydować o losach tej pary w nadchodzących sesjach.

GBPUSD H4 – cena dotarła do górnego limitu Inside Bara (czerwony prostokąt) , MACD zaczyna maleć

Jutro FOMC – to też należy brać pod uwagę-prawdopodobieństwo podniesienia stóp procentowych w USA jest bardzo duże co może osłabić pozostałe waluty względem dolara ( i wspomaga moje niedźwiedzie wróżby )tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

echo adrotate_group(47, 0, 0, 0);
Poprzedni artykułNomura: FOMC podniesie stopy procentowe
Następny artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 20 marzec
dargo redaktor comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Od 2010 r. czynnie uczestniczy w rynku Forex do chwili obecnej. Jest zwolennikiem Price Action, korzystania z jak najmniejszej ilości wskaźników. Uważa, że prostota systemu i konsekwencja w jego stosowaniu to najlepsza droga do sukcesu na rynkach finansowych, a brak cierpliwości to najczęstsza przyczyna porażek. Interesuję się klasycznymi systemami opartymi na Analizie Technicznej jak i psychologią - mechanizmami kierującymi ludzkim zachowaniem i warunkującymi podejmowanie decyzji w tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here