Naga Markets

analiza_poranna_logo_600Wykres tygodniowy, któremu warto przyjrzeć się na początku tygodnia, przedstawia świecę ‘wewnętrzną’ (tzw. ‘inside-bar’) na parze GBP/USD. Oznacza to, że inwestorzy nie znaleźli dość determinacji by utworzyć nowy szczyt lub nowy dołek względem poprzedniego tygodnia. Może to oznaczać niezdecydowanie na rynku co do dalszej akcji cenowej. Z drugiej jednak strony kształt świecy z ubiegłego tygodnia jest wyraźnie spadkowy, przy czym niedźwiedzie nie były nawet w stanie przetestować dołka tygodnia poprzedzającego na 1.6160. Będzie to dla nas prawdopodobnie pierwsze istotne wsparcie w tym tygodniu, gdzie drugim będzie lokalny dołek na 1.6050. Poza tym mamy okrągły poziom 1.6100 oraz 1.6000, który jest jednocześnie zniesieniem 50% fali wzrostowej z lipca 2013 – czerwca 2014.

Jeśli natomiast chodzi o opory, 1.6280 będący znaczącym dołko-szczytem, a także zniesieniem 38.2% wspomnianej wcześniej fali będzie kluczową osią dla akcji cenowej. Powyżej tego poziomu będziemy bykami aż do 1.6520, gdzie znajduje się bardzo istotna strefa podaży.Więc na te poziomy powinniśmy w szczególności uważać w najbliższym czasie, natomiast co do zasady przebicie band wyznaczonych przez świecę matkę może sugerować obranie przez inwestorów dalszego kierunku.

XM_GBPUSDWeekly

XM_artykulPowyższa analiza Forex jest jedną z cyklu analiz przygotowywanych przez Comparic we współpracy z XM. Pozostałe analizy można znalezć codziennie na stronie XM.

Polecamy założenie rachunku w XM lub wypróbowanie konta DEMO.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

XTB

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here