Naga MarketsAuthor: William Warby, Creative Commons License

Zmienność na Kablu niewielka, to jednak ogólny ton jest byczy od kilku dni. Cena powoli wspina się w okolice szczytu 14 maja (dzisiejszy Pivot R1) na 1.6870. Wczorajszy atak na ten poziom zakończył się porażką, jednak byki nie mają dość.

Technicznie znajdujemy się w punkcie krytycznym dla dalszych spadków lub powrotu do wzrostów. Po wypełnieniu zasięgu RGR w dwóch falach AB = CD inwestorzy kupują funta powyżej 1.6840.

Fundamentalnie mamy dziś publikację protokołów z ostatniego posiedzenia Banku Anglii. Spekulanci stawiają na narastający podział wewnątrz Komitetu Polityki Monetarnej dotyczący czasu i strategii wychodzenia z QE. Po ostatnim raporcie inflacyjnym niewiele wskazuje na jakieś szczególne rewelacje w protokołach, jednak ewentualne zaskoczenie w tej kwestii może zakończyć spadki na funcie i skłonić inwestorów do ponownego ataku na 1.70.

Podobnie protokoły FOMC mogą dostarczyć dziś zmienności na kablu. Tutaj możliwe są rewelacje, ponieważ ostatnie posiedzenie miało charakter połączonych ciał typowy dla istotnych dyskusji i decyzji o dalszej polityce monetarnej. Prawdopodobnie od kształtu dzisiejszego dnia zależeć będzie dalsza Price Action na GBP/USD.


Powyższa analiza jest jedną z cyklu analiz przygotowywanych przez Comparic we współpracy z XM. Pozostałe analizy można znalezć codziennie na stronie XM.

XM_artykul

Polecamy założenie rachunku w XM lub wypróbowanie konta DEMO.

Promocja – Premia 30% do 10000$Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here