TMS


Jeśli poniedziałkowa świeca na wykresie GBPUSD zamknie się powyżej 1,43 będzie to nie tylko siódmy dzień wzrostów na parze ale również wyraźny sygnał kontynuacji byczego trendu – przekonują analitycy Danske Bank w swoim dzisiejszym przeglądzie walutowym. 


Jeszcze w piątek mówiło się o zniżkującym momentum wzrostów na GBPUSD i jak przekonuje Danske Bank – rzeczywiście tak jest. Byki mają coraz większe trudności z windowaniem ceny w górę, lecz jak na razie dają sobie radę – czytamy w dzisiejszym przeglądzie walutowym banku.

W tym tygodniu nie zaplanowano wielu raportów makroekonomicznych z Wielkiej Brytanii, a te które zostaną opublikowane raczej nie wesprą rynkowych prognoz podwyżek BoE w maju. Niemniej jednak ten scenariusz wciąż wyceniany jest na około 80%, jednak zdaniem analityków jest jeszcze zbyt wcześnie by podnosić swoje prognozy ewentualnego ruchu ze strony Bank of England. 

GBPUSD dzięki TradingView

W związku z tym dla Danske Bank znacznie większe znaczenie ma to co dzieje się na wykresie GBPUSD. Jeśli para utrzyma się powyżej 1,4300 i pokona 1,4345 wówczas odczytamy to jako wyraźne potwierdzenie siły rynku byka. Do momentu przebicia wspomnianego poziomu zalecamy ostrożność ponieważ rośnie ryzyko korekty ostatnich wzrostów – przekonują analitycy.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułPetro otrzymuje nagrodę Satoshi Nakamoto w Rosji
Następny artykuł“Ripple, nie Bitcoin, nawróci kryptowalutowych cyników”
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here