Naga MarketsW ostatniej analizie pary walutowej GBPNZD zwracałem uwagę na konfluencję oporu, gdzie horyzontalny opór na 1.9615 tworzy strefę wraz z linią trendu biegnącą od szczytu z listopada 2017 r.

Zamknięcie minionego tygodnia miało miejsce ponad wspomnianą strefą konfluencji oporu, dlatego też można ją uznać za pokonaną. Jej rola zmieniła się teraz we wsparcie.

Po przejściu na wykres dzienny widzimy, że wczoraj miała miejsce pierwsza spadkowa sesja po wybiciu oporu. Może się zatem okazać, że czeka nas korekta i potencjalny re-test przełamanej strefy oporu, która teraz zbiega się dodatkowo z kanałem średnich EMA 10/20.

Jako, że wspomniane na wstępie wybicie doprowadziło do kontynuacji trendu wzrostowego, traderzy mogą rozglądać się za sygnałami zakupowy po korektach. Celem przy takim scenariuszu będzie opór w okolicach 2.0720, gdzie znajdują się maksima jakie ustanowione zostały w tygodniu, w którym miało miejsce referendum ws. Brexitu.

Handlując na parze GBPNZD należy też być świadomym zwiększonej zmienności związanej z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi Brexit-owych negocjacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here