Naga MarketsPara walutowa GBPNZD od września 2015 roku porusza się na południe. Warto zwrócić uwagę, że w październiku ubiegłego roku rynek przetestował historyczne minima, które ustanowione zostały w październiku 1976 roku. Tam też pojawiła się reakcja popytowa na skutek której kurs dotarł w okolice poziomu 1.90, gdzie w maju br. pojawiła się reakcja podażowa.

GBPNZD Weekly

Spoglądając na wykres dzienny zauważymy, że na skutek ostatniego ruchu wzrostowego rynek pokonał linię trendu spadkowego, którą następnie przetestowaliśmy od góry (jako wsparcie). Od tego czasu rynek porusza się w trendzie horyzontalnym (w konsolidacji).

GBPNZD Daily

Ponieważ na skutek trwających od ubiegłego wtorku spadków rynek dotarł w okolice poziomu 1.7400, gdzie pojawiła się reakcja popytowa, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się pogłębienia trwającej od tego czasu korekty i re-testu lokalnej strefy oporu zbiegającej się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z ostatniego ruchu spadkowego. Odrzucenie tej strefy mogłoby być sygnałem do ponownych spadków.

By wykorzystać analizę i zainwestować już teraz sprawdź ofertę Brokera HotForex

GBPNZD H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułOd inwestora do scalpera – AUDCAD
Następny artykułJustin Bennett: NZD/JPY utknął w konsolidacji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here