Naga MarketsNa wykresie tygodniowym pary walutowej GBPNZD tworzy się formacja trójkąta, a dodatkowo można wyróżnić istotny opór horyzontalny w obrębie 1.9615. Jak widać poniżej, kurs testuje w tym tygodniu zarówno poziom horyzontalny jak i górną krawędź trójkąta.

Wybicie górą z tej formacji dawałoby potencjał do kontynuacji wcześniejszego trendu wzrostowego. Najbliższy kluczowy opór przy takim scenariuszu znajdziemy w okolicach 2.0720, gdzie znajdują się maksima jakie ustanowione zostały w tygodniu, w którym miało miejsce referendum ws. Brexitu.

Jeśli już wróciliśmy do Brexitu, warto mieć na uwadze wiele niepewności jakie wiążą się z umową między UE a Wielką Brytanią odnośnie ‘rozwodu’. Spekulacja na parach z funtem może być zatem kłopotliwa z uwagi na skoki zmienności w wyniku pojawiających się newsów.

Jak zauważa Goldman Sachs:  pozytywne rozstrzygnięcie debat UK z Unią Europejską powinno prowadzić do złagodzenia cyklu podwyżek stóp BoE. Takie zejście z presji z kolei powinno wesprzeć GBP w przedziale około 5% w stosunku do dolara i euro. W razie nieosiągnięcia porozumienia Wielkiej Brytanii z Unią Europejską, drastycznie zwiększyłoby to perspektywę ostrej korekty funta […]”.

Mając na uwadze powyższe, w przypadku horyzontu długoterminowego lepszym rozwiązaniem może być przeczekanie przynajmniej do czasu zakończenia rozmów, a najlepiej do momentu finalizacji porozumienia między UE a Wielką Brytanią.

Broker XM zapewnia 30 USD na start, a także konta w mikrolotach, dobre dla początkujących traderów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!

Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here