Naga MarketsLedwo się zaczął pierwszy dzień nowego tygodnia i od razu niespodzianka ze strony FED… Kolega z redakcji Comparic skomentował to tak: –“W celu utrzymania niskich kosztów finansowania zewnętrznego oraz zapewnienia przepływów kredytowych dla korporacji oraz rządów stanowych i lokalnych Fed uruchomił nieograniczony skup papierów skarbowych oraz papiery wartościowych, których zabezpieczenie stanowią wierzytelności hipoteczne. Oprócz tego, Rezerwa Federalna zamierza wkrótce ogłosić ustanowienie programu pożyczek biznesowych w celu wsparcia kredytowania kwalifikujących się małych i średnich przedsiębiorstw. Program ten umożliwi firmom dostęp do kredytów, dzięki czemu będą one w stanie lepiej utrzymać działalność biznesową i zdolności produkcyjne w okresie zakłóceń związanych z pandemią”. (więcej tutaj)

Rynek zaczął sprzedawać dolara USD i inne waluty dzięki temu lekko się wzmocniły. Być może FED szykuje kolejne niespodzianki… dlatego na wszelki wypadek skierowałem swoje zainteresowanie na crossa GBPNZD, by przynajmniej przez najbliższe dni unikać par dolarowych.

GBPNZD - kabel i kiwi
GBPNZD Weekly – formacja inside bar i dywergencja spadkowa mogą sugerować, w przypadku ruchu na południe, kontynuację kierunku wybicia

Na wykresie tygodniowym zauważymy pojawienie się formacji inside bar, która zarazem jest też inside barem na wykresie dziennym. Na tygodniowym dodatkowo mamy dywergencję spadkową. Jeśli dojdzie do wybicia dołem z IB to ten podwójny “niedźwiedzi” układ  może doprowadzić do dynamicznych spadków. Para GBPNZD (to takie pendolino wśród par walutowych;) znana jest z tego, że jest bardzo szybka i zmienna i pokonanie 1000p dziennie wcale nie należy do rzadkości.

kabel i kiwi
GBPNZD Daily – pokonanie wsparcia kanału i okrągłego poziomu 2.000 może być początkiem większych spadków

Skuteczne pokonanie kolejnych wsparć- wsparcia kanału potem okrągłego poziomu 2.000 i na koniec dolnego limitu inside bara będzie oznaką słabości i dalsze spadki będą bardzo prawdopodobne. Pozostaje obserwować zachowanie się ceny na tych ważnych wsparciach i w odpowiednim momencie dołączyć do sprzedających. Celem może być najbliższa strefa popytu 1.8550.


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here