Spoglądając na notowania pary walutowej funta szterlinga do dolara nowozelandzkiego (GBPNZD) zauważymy, że po niezwykle dynamicznych spadkach wspieranych m.in. brytyjskim referendum, w którym większością głosów 51,9% do 48,1% Brytyjczycy opowiedzieli się za opuszczeniem przez Wielką Brytanię szeregu państw członkowskich Unii Europejskiej, od dwóch lat rynek poruszał się spokojnie na północ.

Wzrosty te dotarły aż w okolice poziomu 2.05, gdzie sześć tygodni temu pojawiła się silna reakcja podażowa. Od tego czasu obserwujemy nieprzerwane spadki, w skutek których kurs osunął się do najniższych poziomów od stycznia br. W ten właśnie sposób doszło także do pokonania niezwykle istotnego wsparcia.

Notowania pary walutowej GBPNZD
GBPNZD Weekly

Spoglądając stricte technicznie na notowania pary walutowej GBPNZD zauważymy, że mimo, iż rynek pokonał dziś dość istotny poziom wsparcia, to w dalszym ciągu znajduje się nieco powyżej górnego ograniczenia trwającego od dwóch lat kanału wzrostowego. Gdyby wsparcie to po raz kolejne zatrzymało spadki, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty wzrostowej.

Obecnej sytuacji funta szterlinga nie poprawia jednak dzisiejsza rezygnacja dotychczasowego sekretarza ds. Brexitu. Dominic Raab był bowiem czołową postacią po stronie Wielkiej Brytanii w negocjacjach dotyczących rozwodu UK z UE.

Raab poinformował we wpisie na Twitterze o rezygnacji z piastowanego stanowiska stwierdzając, że „nie może z czystym sumieniem poprzeć warunków proponowanych w ramach naszego porozumienia z UE”. Warto także zaznaczyć, że był on najważniejszym propagatorem polityki Theresy May ws. Brexitu, więc jego rezygnacja jest bardzo dużym oraz negatywnym zaskoczeniem.

Gdyby zatem wspomniane już wyżej, dolne ograniczenie kanału wzrostowego również zostało pokonane, potencjalne spadki mogłyby być kontynuowane nawet w nieco szerszym horyzoncie czasowym.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKNF: Marcin Pachucki pełni rolę przewodniczącego Komisji
Następny artykułCeny ropy najniżej od roku – surowiec osiąga 55 USD za baryłkę
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here