Naga MarketsGBPNZD – instrument o dość dużej zmienności w porównaniu z innymi parami walutowymi, zdarzają się świece dzienne o zasięgu powyżej 400p. Od grudnia ubiegłego roku notowania poruszały się w trendzie wzrostowym i w okresie od 12.12.18 do 07.05.19 para zyskała 1900p. Po ustanowieniu maksimum tego roku na poziomie 2.0025 notowania osuwają się tracąc już 670p.

GBPNZD Daily – Inside Bar w trendzie spadkowym

Dzisiejsze notowania poruszały się w obrębie świecy dziennej z piątku, tworząc formację Inside Bar.

GBPNZD H4 – scenariusz “czerwony” wydaje się bardziej prawdopodobny

Gdy spojrzymy na poniższy wykres H4, możemy rozpatrywać dwa scenariusze, zależne od kierunku w jakim notowania wybija ze wspomnianej formacji IB.
Na wykresie zaznaczyłem scenariusz wzrostowy – “niebieski” i spadkowy –“czerwony”. Mając na względzie, że w czasie ostatnich spadków pojawiły się dwa wyraźne pin bary, wskazujące na wyraźną niechęć rynku do wzrostów, analizowany IB prawdopodobnie okaże się formacją kontynuacji spadków, dlatego scenariusz “czerwony” wydaje się bardziej prawdopodobny. Pamiętając o dużej zmienności na tej parze warto składając zlecenie zmniejszyć wolumen o połowę, by mieć możliwość postawienia większego niż zazwyczaj Stop Lossa.


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here