Naga MarketsTrading Price Action PatternsW nadchodzącym tygodniu spodziewamy się zakończenia wielomiesięcznych negocjacji pomiędzy UK i EU mających na celu zawarcie traktatu handlowego, regulującego współpracę tych odrębnych po 01.01.2021 gospodarek , czyli po faktycznym opuszczeniu UE przez Wlk. Brytanię. Od kilku dni wzrasta optymizm obu stron na zawarcie korzystnej dla obu stron umowy, co może mieć pozytywny wpływ na kurs funta i wspierało by poniżej opisany wzrostowy scenariusz dla pary GBPNZD.

  • UK podpisało umowę handlową z Kanadą
  • Umowa handlowa UK-UE już w tym tygodniu?

Duża zmienność na crossach z funtem brytyjskim

Para GBPNZD należy do crossów o dużej zmienności. Po ustanowieniu 23.07 minimum tego roku na poziomie 1.9000, w zaledwie 20 sesyjnych dni cena wzrosła o 1250 p, po czym spadła o podobna wartość w kolejnym miesiącu.

GBPNZD
GBPNZD Daily – cena porusza się w trójkącie

Taki cenowy “rolercoaster” wyrysował na wykresie formację trójkąta. W minionym tygodniu trzykrotnie notowania pojawiały się w okolicy wsparcia tego trójkąta, ale go nie pokonały, cena nadal znajduje się wewnątrz trójkąta.

Na wykresie czterogodzinnym H4, zauważymy, ze pojawiła się formacja świecowa – inside bar.

GBPNZD H4
GBPNZD H4 – inside bar na wsparciu trójkąta

Cena aktualnie znajduje się powyżej górnego limitu formacji co można uznać za potwierdzone wybicie. Oscylator MACD wszedł w fazę wzrostową, co wraz z potwierdzonym wybiciem z inside bara jest mocnym sygnałem do korekty wzrostowej. Jeśli pojawią się informacje o zawarciu umowy handlowej i “no-deal” Brexit przestanie straszyć rynki – wzrosty na tej parze są bardzo prawdopodobne.

Polecam też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here