Naga MarketsGBP – funt brytyjski wydaje się być ostatnio pod presją nieuchronnie zbliżającego się terminu zawarcia umowy handlowej z EU. Umowa ta ma regulować zasady na jakich będzie odbywać się handel pomiędzy dwiema odrębnymi strefami gospodarczymi jakimi staną się EU i UK po 1 stycznia 2021.

Jak silny wpływ na kurs funta maja aktualnie wieści z toczących się rozmów handlowych, zasygnalizowała w czwartek nagła zwyżka kursu pary GBPUSD (prawie o 100p w ciągu kilku minut) po ukazaniu się wiadomości, że szefowa Komisji Europejskiej- Ursula von der Leyen- wciąż widzi szanse na podpisanie umowy handlowej EU-UK.

Jednak czas nieubłaganie się kończy, zostało zaledwie kilka tygodni do podpisania umowy, termin został wyznaczony na 15.10.2020 i Boris Johnson nie zamierza tego terminu przesuwać.

W związku z tak silną zależnością kursu GBP od zawarcia tej umowy handlowej i ewentualnych skutków jej nie zawarcia… postanowiłem przeanalizować jedynie od strony technicznej, dwie pary walutowe z udziałem funta: GBPNZD i GBPJPY, pozostawiając fundamenty na boku.

GBPNZD – Nie dokończony RGR ?

Patrząc na wykres dzienny (D1) pary GBPNZD, zauważymy budowaną od przeszło roku formację RGR. Do jej ukończenia brakuje około 200p.

GBPNZD Daily 21.09
GBPNZD Daily – Cena znajduje sie w formacji objęcia bessy. Istnieje duże prawdopodobieństwo wybicia dołem i dokończenia konstrukcji RGR. Jeśli cena wybije górą i MACD przejdzie w fazę wzrostową moze to być silny sygnał wzrostowy

Cena znajduje się w formacji objęcia bessy ( niedźwiedzi outside bar). Wybicie dołem może doprowadzić cenę do linii szyi wspomnianego RGR co byłoby dobrą okazja do zleceń sell.Ten niedźwiedzi scenariusz może zanegować wybicie w górę i zmiana sentymentu na MACD na wzrostowy ( zielony). Warto więc poczekać na potwierdzenie wybicia z OB by uniknąć pułapki dla niedźwiedzi.

GBPJPY – Inside bar i dwie możliwości.

GBPJPY D1
GBPJPY Daily – para opuściła kanał wzrostowy – czy nastąpi retest pokonanego wsparcia…czy jednak spadki będą kontynuowane? Odpowiedzi będę szukał w MACD

W przypadku tej pary walutowej, popularnej wśród amatorów silnych wrażeń ze względu na duże zasięgi dzienne , skłaniał bym się do kontynuacji spadków zapoczątkowanych 1 września br. Warunkiem dalszych spadków jest pokonanie dolnego limitu Inside bara znajdującego się na 134.25.

I tu podobnie jak przy parze GBPNZD – tylko wybicie na północ i zmiana kierunku MACD na wzrostowy odwoła scenariusz spadkowy. Warto też zwrócić uwagę, że cena niedawno opuściła kanał wzrostowy i jego wsparcie może stanowić teraz opór dla ewentualnych wzrostów.

WEBINAR DLA SCALPERÓW

Portal Comparic.pl razem z Brokerem XM mają przyjemność zaprosić Państwa na specjalny webinar ” Skalpowanie na wykresie Range Barowym”. Spotkanie odbędzie się we wtorek (22.09.2020 roku) o godzinie 20:00 i będzie prowadzone przez Dariusza Dargo.

Wykres Range Barowy (RB) to specyficzny wykres zależny od zmiany ceny, a niezależny od czasu w jakim ta zmiana następuje, ponieważ kolejne świeczki zwane w tym wypadku range barami mają tę samą wielkość w pipsach (ustalaną w parametrach skryptu generującego taki wykres).

  • w czasie wykładu poznasz strategię opartą na range barach i wskaźniku Bolinger Bands.
  • strategia jest bardzo dynamiczna i skierowana głównie do osób lubiących skalpować
  • przy odpowiednim dobraniu wielkości RB można też ją wykorzystać w tradycyjnym tradingu

BIORĘ UDZIAŁ

Polecam:


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here