Naga MarketsGBPJPY_byczy_sygnal
GBP/JPY wykres tygodniowy.

Para GBP/JPY pokonała 530 pips na północ w ubiegłym tygodniu przebijając jednocześnie dość gwałtowne spadki z ubiegłego tygodnia i pokrywając zakres 7 wcześniejszych tygodni, licząc także 180 pipsową lukę otwarcia tygodnia wywołaną obawami o wynik referendum niepodległościowego w Szkocja zaplanowanego na 18 września. Wygląda na to, że ktoś postawił górę pieniędzy na to, że Szkoci powiedzą jednak „nie”.

Ubiegły tydzień zamknął się praktycznie w szczycie, co samo w sobie jest bardzo byczym sygnałem sugerującym dużą słabość niedźwiedzi. Jednak kupowanie szczytu w pośpiechu może być złym pomysłem i lepiej poczekać na korektę wzrostów do jednego z kluczowych poziomów wsparcia i sygnał odbicia:– zniesienie Fibonacciego 38.2% na 172.50/60

– zniesienie 61.8% na 171.50/30

– zniesienie 76.4% na 170.50/60

GBP/JPY 4-godzinny.
GBP/JPY 4-godzinny.

Warto zwrócić uwagę na dwa fakty:

1. Tak silna świeca popytowa może sugerować powrót do długoterminowego trendu byka na GBP/JPY, który konsolidował od początku roku. Jeśli taki scenariusz pisany jest tej parze, to głęboka korekta nawet do 76% lub 88% jest możliwa – wiele kontynuacji trendu wyższego rzędu zaczyna się w ten sposób.

2. Zakupy na funcie robione są prawdopodobnie z założeniem, że wszyscy boją się niepodległości Szkocji, ale pozostanie w zjednoczonym królestwie jest bardziej prawdopodobne. Stąd wyniki sondaży mogą nieco miotać funtem im bliżej głosowania, natomiast wynik powinien być decydujący dla kursu w najbliższym terminie. Głosowanie na „nie” może wywindować kurs i wejdziemy w kolejną falę wzrostową, natomiast głosowanie na „tak” może wywołać niezłą wyprzedaż.

invest

Tymczasem wtorek i środa to inne dane makro z Wielkiej Brytanii – dane inflacyjne, odczyt zatrudnienia oraz publikacja protokołów Banku Anglii. Więcej w dzisiejszym komentarzu makro (KLIK).

—-

Wspomóż nas! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski pod artykułem.

Ponieważ cały portal jest dostępny dla czytelników za darmo, zarabiamy tylko na ruchu. Możesz nas wesprzeć i nic Cię to nie będzie kosztowało. Zapraszamy do polubienia naszego fanpage’a, wpisania adresu e-mail w newsletter (pomarańczowa strzałka u góry) oraz subskrypcji konta Youtube.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here