Naga MarketsPosiedzenie FOMC i głosowanie członków FED dotyczące stóp procentowych w USA wskazało na możliwość wcześniejszego zacieśniania polityki monetarnej niż to zakładano jeszcze w marcu br.

  • członkowie FOMC przyspieszają możliwość podwyżek stóp procentowych
  • w tym tygodniu aż 16 oficjalnych wystąpień przedstawicieli FED
  • posiedzenie BoE wzmocni funta brytyjskiego?

Na tak zwanej liście “dot-plot” przybyło chętnych do szybszego podnoszenia stóp %. Mediana wynosi obecnie dwie podwyżki w 2023 roku w porównaniu do braku podwyżki w marcu. Wiele mówiło się o zmianie w kierunku pojedynczej podwyżki, ale dwie są prawdziwym zaskoczeniem. Co więcej, 7 z 18 członków widzi podwyżkę w przyszłym roku i to jest teraz w grze. ( szczególy tu:)Ten tydzień będzie obfitował w wypowiedzi członków FED, możemy się spodziewać co najmniej 16 oficjalnych wystąpień, które mogą mieć znaczący wpływ na nastawienie do USD.

Crossy bezpieczniejsze w tym tygodniu?

Z tego między innymi powodu zainteresowałem się crossami, czyli parami walut nie zawierającymi USD, które z natury rzeczy będą mniej podatne na reakcje rynku w stosunku do USD. Niewątpliwie warto zwrócić uwagę w tym tygodniu na EURGBP i GBPJPY. Dlaczego?… wystarczy spojrzeć na wydarzenia czwartkowe w kalendarzu ekonomicznym.

Czeka nas Super Czwartek – czyli posiedzenie Bank of England i decyzje dotyczące polityki monetarnej w UK. Tu również zobaczymy czy zmieni się stosunek głosujących za zacieśnianiem polmon i podnoszenia stóp %. Na ostatnim posiedzeniu było to 9:0. Jakakolwiek zmiana będzie byczym sygnałem dla funta.

GBPJPY H4
GBPJPY H4 – cena wybiła z inside bara. Może to oznaczać powrót do trendu wzrostowego

Analizując parę GBPJPY czysto od strony technicznej, możemy zauważyć na wykresie H4 oznaki końca korekty spadkowej. Pojawiła się formacja inside bar i cena już z niej wybiła. Cena opuszczając formację spowodowała, ze na MACD wystąpiło minimum i oscylator wszedł w fazę wzrostów.

Każde cofniecie ceny w kierunku pokonanego maksimum inside bara może być okazją do otwarcia pozycji buy. Stop loss powinien znajdować się poniżej świecy wybijającej. W przypadku realizacji scenariusza wzrostowego, najbliższym celem może być poziom wsparcia i oporu 153.75.

Polecam opis strategii wykorzystanej do tej analizy:

PA+MACD

Decyzje FED i co dalej? USDCAD w korekcie wzrostowej.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs orlen | prognoza bitcoin | gpw mercator |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here