Naga MarketsNa skutek trwających od sierpnia 2015 roku spadków para walutowa GBPJPY dotarła aż w okolice poziomu 125.50, gdzie w październiku ub.r. pojawiła się reakcja popytowa. Od tego czasu obserwowaliśmy stosunkowo dynamiczne wzrosty w efekcie czego kurs tego instrumentu dotarł w okolice pokonanego na skutek ubiegłorocznego referendum, w którym Brytyjczycy zadecydowali o opuszczeniu szeregu państw członkowskich Unii Europejskiej poziomu 147.80.

Warto zauważyć, że poziom ten już w przeszłości stanowił najpierw istotny opór a po pokonaniu wsparcie. To też sprawiło, że również w grudniu ub.r. pojawiła się w jego okolice reakcja podażowa. W ciągu kilku kolejnych tygodni obserwowaliśmy przewagę podaży. Spadki te nie były jednak zbyt dynamiczne przez co na skutek ogłoszenia przez premier Wielkiej Brytanii, Therese May przedwczesnych wyborów parlamentarnych ponownie obserwowaliśmy silną aprecjację funta szterlinga. Wzrosty te sprawiły, że kurs GBPJPY ponownie znalazł się w okolice poziomu 147.80, gdzie w ubiegłym tygodniu po raz kolejny pojawiła się reakcja podażowa.

Biorąc pod uwagę istotę obecnie testowanego oporu, jego trwałe odrzucenie bądź pokonanie mogłoby determinować przyszłą tendencję w dłuższym terminie. Najbliższy opór znajduje się bowiem w okolicy poziomu 164.00 a najbliższe wsparcie to kwietniowe minima 136.00.

GBPJPY Weekly

Spoglądając na wykres H1 zauważymy, że na skutek ubiegłotygodniowych spadków rynek dotarł w okolice lokalnego wsparcia 145.75, gdzie dziś pojawiła się reakcja popytowa. Obecnie re-testujemy lokalną strefę oporu, gdzie już pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Jeżeli zatem w najbliższym czasie spadki będą kontynuowane i rynek pokona dzisiejsze minima na wykresie H1 powstałaby sekwencja coraz niższych wierzchołków i dołków, która mogłaby przemawiać za trwałym odrzuceniu wspomnianego już wcześniej poziomu 147.80 i kontynuacją spadków w najbliższym czasie.

By wykorzystać analizę i zainwestować już teraz sprawdź ofertę Brokera HotForex

GBPJPY H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAdmiral Markets wprowadza nowe pary walutowe, w tym z PLN
Następny artykułByłeś klientem CommexFX? CySEC wypłaci odszkodowanie!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here