Naga MarketsO GBPJPY pisałem w ostatnim dniu stycznia, wtedy pojawił się Inside Bar zwiastujący spadki. Nie do końca jednak sprawdził się przewidywany zakres spadków, z planowanych co najmniej 200p stanęło na 70p po czym cena zawróciła. Wpływ na zmianę kierunku miały prawdopodobnie dobre wyniki payrolsów, gdyż właśnie po publikacji tych danych cena raptownie zawróciła.

GBPJPY Daily – wtorkowa świeca dzienna utworzyła maksimum na MACD (zmiana na spadkowy)

Patrząc na wykres D1 możemy zauważyć, że ten tydzień zapowiada się spadkowo, o czym może świadczyć poniedziałkowy PinBar i dzisiejsza świeca dzienna , która utworzyła na MACD maksimum (oscylator zaczął maleć).

GBPJPY H4 wykres
GBPJPY H4 – czy to jest RGR? jeśli tak to pokonanie linii szyi powinno dac impuls do spadków.

Dodatkowo na wykresie H4 możemy dojrzeć również formację RGR, co prawda trochę skośną… ale jednak wszystkie poziomy zdają się spełniać warunki przyjęte dla tego typu formacji. Linia szyi została pokonana i cena aktualnie oscyluje w jej pobliżu. Najbliższy poziom wsparcia znajduje się około 100p niżej czyli 141.30-40. Jeśli retest linii szyi okaże się skuteczny można pomyśleć o zleceniu sell.


Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Ta analiza będzie weryfikowana w weekend.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here