CMC Markets
Notowania pary walutowej GBPJPY po wybiciu linii trendu biegnącej od dołka z sierpnia 2017 roku zmieniły kierunek trendu na spadkowy. Cena dynamicznie skierowała się wtedy do obszaru w obrębie 148.78, na którym wspierała się przez kilka dni.

Jak jednak widać na wykresie dziennym poniżej, obszar ten w końcu został pokonany, a w rezultacie kurs wyznaczył dołek w okolicach poziomu 145.00. Od tego czasu trwa odbicie i cena ponownie znalazła się na byłym wsparciu przy 148.78, które teraz może stanowić opór.

Podczas dzisiejszej sesji możliwy jest głębszy test wspomnianego wyżej oporu, a nieznacznie powyżej tej strefy wypada średni zasięg jaki notowania GBPJPY realizowały w ciągu ostatnich 14 dni.

Możliwe zatem, że test oporu okaże się pozytywny, a jeśli dodatkowo przełamana zostanie linia wsparcia biegnącą od dołka z 3-go marca, kurs może ponownie kierować się do poziomu 145.00.

Kolejne wsparcie po pokonaniu 145.00 widoczne jest w okolicach 142.50, skąd po luce wzrostowej nastąpiła silna, ponad 100-pipsowa zwyżka. Alternatywnie, w przypadku pokonania obszaru w obrębie 148.70, następny opór znajdziemy niedaleko 150.30.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COM

Zostaw komentarz logując się za pomocą FacebookSTO
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWyobraź sobie, że otwierasz 4 transakcje w miesiącu – Nial Fuller
Następny artykułIndeks Niedoli: Wall Street podpowiada kiedy kupować Bitcoiny
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótkoterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Wolne chwile spędza na bieganiu oraz treningach sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here