Naga MarketsNa skutek trwających od sierpnia 2015 roku spadków para walutowa GBPJPY dotarła aż w okolice poziomu 125.50, gdzie w październiku ub.r. pojawiła się reakcja popytowa. Od tego czasu obserwowaliśmy stosunkowo dynamiczne wzrosty w efekcie czego kurs tego instrumentu dotarł w okolice pokonanego na skutek ubiegłorocznego referendum, w którym Brytyjczycy zadecydowali o opuszczeniu szeregu państw członkowskich Unii Europejskiej poziomu 148.00.

Warto zauważyć, że poziom ten już w przeszłości stanowił najpierw istotny opór a po pokonaniu wsparcie. To też sprawiło, że również w grudniu ub.r. pojawiła się w jego okolice reakcja podażowa. W ciągu kilku kolejnych tygodni obserwowaliśmy przewagę podaży. Spadki te nie były jednak zbyt dynamiczne przez co na skutek ogłoszenia przez premier Wielkiej Brytanii, Therese May przedwczesnych wyborów parlamentarnych ponownie obserwowaliśmy silną aprecjację funta szterlinga. Wzrosty te sprawiły, że kurs GBPJPY ponownie znalazł się w okolice poziomu 148.00, gdzie po raz kolejny pojawiła się reakcja podażowa.

GBPJPY Weekly

Spoglądając na wykres H1 zauważymy, że na skutek piątkowych spadków rynek pokonał lokalne wsparcie 143.60. Z technicznego punktu widzenia, spodziewać moglibyśmy się korekty wzrostowej i re-testu tego poziomu od dołu (jako oporu) choć jeżeli trwające od godziny spadki będą kontynuowane i rynek wybije piątkowe minima, trend mógłby być kontynuowany bez tego re-testu. Wówczas potencjalnym targetem dla pozycji krótkich mogłyby okazać się okolice lokalnego wsparcia z wykresu tygodniowego (patrz screen powyżej) a więc potencjalny zasięg wynosić mógłby nawet 700 pips.

By wykorzystać analizę i zainwestować już teraz sprawdź ofertę Brokera HotForex

GBPJPY H1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBMW broni ważnego wsparcia
Następny artykułPrzed zamknięciem. Sygnały kupna na Rainbow Tours [RBW] i Prima Moda [PMA]
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here