Naga MarketsOstatnie analizy tej pary okazały się dość trafne, a sytuacja na wykresie na koniec zeszłego tygodnia zachęca do dalszego interesowania się tą parą. Na wykresie tygodniowym pojawił się pin bar, którego minimum (143.20) idealnie pokrywa się z linia trendu spadkowego poprowadzonej po minimach z 28.11.17 i 02.03 br.( kropkowana niebieska linia ).

GBPJPY Weekly – minimum pin bara to zarazem minimum tego roku

Na wykresie Daily widzimy, że para opuściła górą opisany w poprzedniej analizie Inside Bar i powędrowała na północ. Jeśli spojrzymy na aktualną sytuacje pod kątem strategii PA+MACD to temu wybiciu towarzyszy “pożądana” wg założeń tej strategii zmiana na oscylatorze MACD – zaczyna on rosnąć co wspiera mnie w stwierdzeniu, że na tej parze możemy oczekiwać wzrostów w najbliższych sesjach.

GBPJPY Daily – cena opuściła Inside Bara górą, a świecy impulsowej towarzyszyła zmiana MACD na rosnący co może zapowiadać wzrosty zgodnie ze strategią PA+MACD

Badając wykres H4 możemy zauważyć, że w zakresie Inside Bara powstał lokalny trend wzrostowy i linia wsparcia tego trendu może być dobrym miejscem do decyzji o otwarciu zlecenia buy o ile cena tam się pojawi. Dolne ograniczenie Inside Bara i zarazem minimum tego roku w tym wypadku będzie naszym poziomem SL. Warto obserwować tą parę w tym tygodniu, być może już przy górnym limicie IB może pojawić się sygnał Price Action zachęcający do kupna.

GBPJPY H4

Analizy są zamieszczane równolegle na forum.comparic.pl i tam też można komentować i śledzić jak potoczyły się dalsze losy danej pary czy surowca oraz ocenić ich skuteczność. Analiza należy do cyklu “Pomiędzy teoria a praktyką”   i pod tym tagiem znajdziesz ich więcej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułHitBTC – opis giełdy
Następny artykułMicrosoft kupi GitHub
dargo redaktor comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Od 2010 r. czynnie uczestniczy w rynku Forex do chwili obecnej. Jest zwolennikiem Price Action, korzystania z jak najmniejszej ilości wskaźników. Uważa, że prostota systemu i konsekwencja w jego stosowaniu to najlepsza droga do sukcesu na rynkach finansowych, a brak cierpliwości to najczęstsza przyczyna porażek. Interesuję się klasycznymi systemami opartymi na Analizie Technicznej jak i psychologią - mechanizmami kierującymi ludzkim zachowaniem i warunkującymi podejmowanie decyzji w tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here