Naga MarketsPoznaliśmy już ostateczny wynik referendum ws. Brexitu, w którym Brytyjczycy zagłosowali za opuszczeniem ich kraju z szeregów Unii Europejskiej. Jest to z pewnością najważniejsze wydarzenie jakie miało miejsce w obecnym roku.

Wynik głosowania najbardziej odbił się na parze walutowej GBPJPY, gdzie jeszcze do dnia wczorajszego jej kurs zwyżkował i ostatecznie wyznaczył maksimum niewiele ponad poziomem 160.00.

Sprawdź jak korzystne mogą być warunki handlu u brokera XM

Jednakże wyniki referendum jakie napływały z okręgów wyborczych spowodowały, że cena GBPJPY zaczęła się osuwać od północy czasu polskiego, natomiast największy spadek miał miejsce w trakcie formowania świeczki z godziny 4 również czasu polskiego. Spadki trwały aż do 6-tej rano i zatrzymały się na poziomie 133.20, co daje nam zakres prawie 2700-pips do chwili obecnej dzisiejszej sesji.

Ostatnio kwotowania na poziomie 133.20 widziane były na tej parze w grudniu 2012-go roku, natomiast poziom ten działał w roli oporu zarówno w marcu jak i kwietniu tego samego roku.

Obecnie widoczne jest odreagowanie ceny, która powróciła ponad wsparcie przy 140.00, co widoczne jest na poniższym wykresie miesięcznym. Do czasu uspokojenia na rynku, trudno powiedzieć czy poziomy techniczne będą respektowane. Jeśli tak by się stało, to wszystkie przełamane wcześniej wsparcia powinny zatrzymywać teraz ewentualne ruchy korekcyjne.

2406-GBPJPY


Zapraszamy na darmowe webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!

Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”https://www.xm.com/pl/webinars?gid=2585″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here