Naga MarketsPara GBPJPY w mijającym miesiącu poruszała się w silnym trendzie spadkowym.Od maksimum 142.70 z 01.09 spadła o 970p ustanawiając w ubiegły wtorek minimum września na poziomie 133.00.

GBPJPY Daily - MACD wszedł w faze wzrostową
GBPJPY Daily – MACD wszedł w fazę wzrostową wspierając kontynuacje korekty

Przez cały okres spadków oscylator MACD wskazywał coraz mniejsze wartości, aż do ostatniego piątku. Ostatni dzień minionego tygodnia był pierwszym dniem gdy wskaźnik wszedł w fazę wzrostową.

GBPJPY H4 - trwa dywergencja wzrostowa
GBPJPY H4 – trwa dywergencja wzrostowa

Na wykresie H4 trwa dywergencja wzrostowa sugerująca, że trwająca od trzech dni korekta ma szansę na kontynuację. Planując zlecenie należy wziąć pod uwagę, że para GBPJPY należy do instrumentów o dużej zmienności, sięgającej nierzadko ponad 200p dziennie. Dlatego warto rozważyć zmniejszenie wolumenu transakcji o połowę.

Należy też mieć na uwadze, że trwają rozmowy pomiędzy EU i UK dotyczące zasad obowiązujących w handlu pomiędzy tymi odrębnymi strefami gospodarczymi jakimi się staną po 01.01.2021. Wiadomości płynące z Londynu i Brukseli mogą mieć bardzo duży i niespodziewany wpływ na tą parę walutową.

W przypadku realizacji scenariusza wzrostowego celem kupujących może być strefa podaży zaczynająca się na poziomie 135.30.
Przełamanie minimum września 133.00 i powrót MACD do fazy spadkowej może być sygnałem, że sprzedający przejęli inicjatywę i scenariusz wzrostowy został zanegowany.

Polecam:


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here