Naga MarketsPowrót podaży na GBPJPY

Ponad 2 miesiące trwał ruch wzrostowy na GBPJPY. Zakończył się on 15 grudnia i od tego dnia podaż sukcesywnie kasuje wcześniejszą zwyżkę. Istotne wsparcie przełamane zostało 9 stycznia i był to poziom 142.00. Kolejne wsparcie zostało przełamane zaledwie po dwóch dniach.

Przełamanie kolejnego wsparcia na poziomie 139.00 nastąpiło w dniu dzisiejszym i odbyło się w świetnym stylu. Na wykresie pojawiła się sporej wielkości luka bessy, po której to podaż szybko zdołała przetestować kolejne wsparcie. Tym razem testowany jest poziom 136.50.

Scenariusz na najbliższe sesje

W tym momencie nie widać na GBPJPY jakiejkolwiek siły popytu. A zatem najbardziej prawdopodobnym scenariuszem na najbliższe dni jest przełamanie wsparcia 136.50 i ruch w kierunku dwóch kolejnych wsparć: 133.40, 129.70.

Warto spojrzeć również na wykres dla interwału dziennego. Wyraźnie widać na nim, że obecne spadki, są zgodne z wcześniej panującym trendem spadkowym. Natomiast wcześniejszy 2-miesięczny ruch wzrostowy na razie powinien być postrzegany jedynie w charakterze korekty.

Wykres dla interwału H4.
Wykres dla interwału H4.

Bezpłatny webinar – Podstawowe formacje analizy technicznej.

Wykres dla interwału D1.
Wykres dla interwału D1.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here