Naga MarketsPiątkowa, ostatnia czerwcowa świeca dzienna crossa GBPJPY, poprzedzona czwartkowym pinbarem, miała zasięg 190p i była wyraźnie wzrostowa. Szukając odpowiedzi czy dalsze wzrosty są możliwe trzeba spojrzeć na pary skorelowane z GBPJPY – czyli GBPUSD i USDJPY.


Patrząc na wykres GBPUSD zauważymy, że ostatni dzień czerwca też był mocno wzrostowy, dodatkowo mamy dywergencję na D1 i rosnąca wartość oscylatora MACD (strategia PA+MACD) co może wspierać dalszy apetyt na wzrosty.

GBPUSD Daily

Na poniższym wykresie USDJPY  widzimy, że cena dotarła do lokalnej linii trendu spadkowego a następna linia trendu długoterminowego jest około 100p wyżej. Pokonanie lokalnej linii może dać impuls do dalszych wzrostów, warto więc obserwować zachowanie ceny i w przypadku skutecznego pokonania tej linii pomyśleć o longach.

USDJPY Daily

Wzmocnienie funta i osłabienie jena dałoby wypadkowo wzrosty na crossie GBPJPY. Jeśli sprawdzą się powyższe scenariusze to para GBPJPY ma szanse podążyć na północ i dotrzeć do wsparcia kanału wzrostowego, który opuścili 23 maja br.w dynamiczny sposób 300 pipsową świeca spadkową. Warto będzie poczekać na jakiś wyraźniejszy pullback i dołączyć do ewentualnych wzrostów.

GBPJPY Daily


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here