Naga MarketsParę GBPJPY analizowałem na początku tego miesiąca, (8 czerwca) gdy na ważnym poziomie S/R ( wsparcie /opór) pojawiła się formacja inside bar. Przewidywałem wtedy spadki, które się zrealizowały i po trzech tygodniach notowania dotarły do kolejnego poziomu S/R spadając blisko 700p.

GBPJPY Daily
GBPJPY Daily – pokonanie konfluencji wsparć będzie mocnym sygnałem dla niedźwiedzi

Na wykresie dziennym w minionym tygodniu pojawił się outside bar – objęcie hossy.
Pomimo trzech prób wybicia górą, cena nadal znajduje się w zakresie świecy tworzącej tą formację co może sygnalizować fałszywe wybicie i przewagę podaży.

Akcja cenowa odbywa się aktualnie na wsparciu kanału wzrostowego i wspomnianego poziomu S/R = 131.75, który jednocześnie pokrywa się z minimum outside bara. Tak powstała konfluencja wsparć stanowi bastion popytu. Jeśli dojdzie jednak do jego pokonania , spadki będą kontynuowane.

GBPJPY H4
GBPJPY H4 -Poziom 131.75 wydaje się być dla tej pary kluczowym- tylko jego skuteczne pokonanie uruchomi scenariusz spadkowy

Poziom 131.75 wydaje się być dla tej pary kluczowym- tylko jego skuteczne pokonanie może uruchomić scenariusz spadkowy.

Na wykresie H4 widzimy dwie strefy popytu, 131.00 i 129.65. Scenariusz spadkowy zakłada korekty wzrostowe po dotarciu ceny do każdej z nich, zaznaczone strzałkami.

Jeśli jednak popyt pokona podaż i cena w końcu wybije górą z formacji – zaneguje to spadki i para może ruszyć po raz kolejny na północ w kierunku oporu kanału.

polecam:

– “GBPJPY – dwa inside bary na ważnym poziomie – 08.06.2020

– “Trading w oparciu o średnią wykładniczą EMA 144Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here