Naga MarketsCzasami warto przenieść się na wyższy interwał i sięgnąć po proste narzędzie pozwalające definiować potencjalne wsparcia oraz opory. Zdaniem Justina Bennetta sprawdza się ono doskonale między innymi na parach z jenem, w tym na GBP/JPY.

Sprawdź również tygodniowe spojrzenie na rynki oczami Bennetta. Tłumaczenie dostępne na Comparic.pl >>

Mowa tutaj o zniesieniach Fibonacciego mierzonych na wykresie tygodniowym. J. Bennett zauważa, że poziom 50% pokrywa się z poziomem 156.00, na który zwracał uwagę w ostatnich analizach. Jest to mierzenie trendu wzrostowego 2011-2015:

GBPJPY W1
GBPJPY W1

Po powyższym wykresie widać, że dużą rolę odegrać może jeszcze jedna strefa – jak na razie jednak nietestowana. Mowa tutaj o 147.00 czyli 61.8% zniesienia. Poziom ostatni raz działał jako opór w lutym 2013 roku, następnie natomiast jako wsparcie pomiędzy czerwcem i sierpniem tego samego roku.

ss
Przebicie kluczowego poziomu technicznego i oczekiwanie na zejście do wsparcia 147.00

W momencie gdy para znajduje się pod 156.00 – zamykając na wykresie tygodniowym i dziennym – szansa zejścia w okolice 147.00 zdecydowanie się zwiększa. Jako, że przebite wsparcie zmienia się w opór warto obserwować 156.00 czekając na re-test poziomu od dołu. Sygnałów wejścia szukamy na wykresach D1 oraz H4.

Sprawdź również wcześniejszą analizę GBP/JPYConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here