Naga MarketsPara GBPJPY przez ostatnie trzy tygodnie poruszała się w trendzie wzrostowym. Na wykresie dziennym tworzy się formacja Inside Bar .

Dzienna świeca z piątku (5 czerwca) tworząca tą formacje zamknęła się poniżej poziomu S/R znajdującego się na 139.17, sygnalizując odrzucenie tego oporu. Dzisiejsza dzienna świeca na 3 godz. przed zamknięciem tworzy wraz z piątkową formację inside bar.

GBPJPY Insdie Bar
GBPJPY Daily – Inside Bar na oporze

Ciekawie przedstawia się sytuacja na wykresie H4. Tu również powstał inside bar, który cena opuściła dzisiaj w dość dynamiczny sposób.

Przy okazji wybicia z IB utworzyła się dywergencja spadkowa na MACD, co zazwyczaj potwierdza utrzymanie kierunku wybicia przez parę kolejnych świec.

GBPJPY h4 - tworzy dywergencję na MACD
GBPJPY h4 – tu tez mamy Inside Bar, ale cena już wybiła dolną krawędź dodatkowo tworząc dywergencję na MACD

Dodatkowo zauważymy, że kolejna świeca czterogodzinna pokonała lokalna linię trendu.Spadki wydają się bardzo prawdopodobne, celem podaży może być najbliższa strefa popytu w okolicy 136.50. Dobrym poziomem do zajęcia pozycji short będzie ewentualny re-test dolnej krawędzi IB.

Dużym wsparciem dla niedźwiedziego scenariusza byłoby pojawienie się maksimum na MACD na wykresie dziennym i przejście oscylatora w fazę spadkową.

Polecam:

Trading z wykorzystaniem PA+MACD, czyli jak zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej

Czy bezpieczna przystań niepotrzebna gdy rośnie apetyt na ryzyko?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here