Naga MarketsGBPJPY – para znana z dużej dynamiki i zmienności, podobno ulubiony instrument funduszy hedgingowych, zwana przez niektórych potocznie “rzeźnik”. Od kwietnia 2017 poruszała się w kanale wzrostowym, gdzie okresy wzrostów sięgały 1360p. Po trzykrotnym odbiciu od dolnego ograniczenia kanału (wsparcie), 23 maja br.para opuściła kanał dynamicznym ruchem i już dwukrotnie przetestowała przebite wsparcie od dołu.

GBPJPY Daily – Pierwsze dwa dni tygodnia to dynamiczny ruch na północ, który w środę został zatrzymany w dość ważnej strefie w okolicy 147,00, która wcześniej odegrała kilka razy rolę to wsparcia, to oporu.

Patrząc na wykres H1 pod kątem strategii EMA144 zauważymy, że wcześniej, średnia dość dokładnie spełniała rolę dynamicznego wsparcia i oporu. Aktualnie cena odbiła się od średniej i z dużym prawdopodobieństwem może kontynuować ruch w kierunku wspomnianej strefy 147.00. Średnia znajdująca się teraz w okolicy 146,30 stanowi dynamiczny opór i ewentualne jej przebicie zmieni nastawienie na spadkowe.

GBPJPY H1 – średnia EMA144 stanowi aktualnie dynamiczne wsparcie

Nie możemy również w naszych rozważaniach pominąć dzisiejszych ( godz. 13:00-13:30) wydarzeń makro – tzw. “Super Czwartek” – gdzie w głównej roli wystąpi BoE, poda dane nt. inflacji i ogłosi decyzję dotyczącą stóp procentowych jakie będą obowiązywać przez następne 6 tyg. Jakakolwiek zmiana nastawienia na bardziej “byczą” może dać impuls wzrostowy GBP i co za tym idzie również analizowanej parze GBPJPY.

Analiza należy do cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” i będzie poddana weryfikacji w nadchodzący weekend.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here