Naga MarketsPo trwających od sierpnia 2015 roku dynamicznych spadkach, para walutowa GBPJPY od października ubiegłego roku porusza się spokojnie na północ. Wzrosty te są jednak zdecydowanie mniej dynamiczne a ponadto rynek od dłuższego czasu nie ma wystarczająco siły by pokonać lokalny opór w okolicy poziomu 148.00. Na skutek jego licznych testów, które za każdym razem kończyły się pojawienie reakcji podażowej powstała formacja trójkąta zwyżkującego.

GBPJPY Weekly

Spoglądając na wykres dzienny zauważymy, że rynek w dniu dzisiejszym pokonał lokalne wsparcie (teraz opór) i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania linii tendencji wzrostowej będącej jednoczenie dolnym ograniczeniem trójkąta.

GBPJPY Daily

Warto jednak zauważyć, że pokonane dziś wsparcie w dalszym ciągu nie zostało jeszcze przetestowane od dołu (jako opór) dlatego też warto obserwować sytuację na niższych interwałach czasowych gdyż ewentualny re-test i odrzucenie tego poziomu mógłby być interesującą okazją do dołączenia do spadków.

By wykorzystać analizę i zainwestować już teraz sprawdź ofertę Brokera HotForex

GBPJPY H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułJustin Bennett: GBP/JPY z najlepszą okazją inwestycyjną w sierpniu?
Następny artykułOpcje dla początkujących. Sygnał kupna na USD/PLN – 8 sierpnia 2017
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here